Новини 10:35

Informnapalm оприлюднив дані командирів 76-ї дивізії ЗС РФ, які брали участь в агресії проти України та Грузії

Зазначені офіцери отримали нагороди та підвищення по службі за виконання злочинних наказів вищого командування.

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm зібрала персональні дані командирів 76-ї десантно-штурмової дивізії та 234-го десантно-штурмового полку, що входить до складу цієї дивізії. Ці російські офіцери отримали нагороди та підвищення по службі за виконання злочинних наказів вищого командування ЗС РФ.

 

76-та десантно-штурмова дивізія

На момент проведення спецоперації захоплення Криму командиром 76-ї ДШД був полковник Олексій Васильович Наумець (дата народження — 11.02.1968 р.). На цю посаду він був призначений у лютому 2013 року і керував дивізією 5 років – до лютого 2018 року.

 

 

У Псковську дивізію Наумець прийшов з посади начальника штабу тульської 106-ї повітряно-десантної дивізії. До цього командував 247-м десантно-штурмовим кавказьким козачим полком. Під його командуванням полк брав участь в агресії проти Грузії в 2008 році. 24 серпня 2009 його підвищили по службі до начальника штабу 106-ї ПДД. Цікаво, що під час війни в Грузії у 2008 році Наумець мав звання полковника (12). Станом на грудень 2013 року ще був полковником. А в серпні 2014 він фіксується вже у званні генерал-майора. 

 

Після анексії Криму, коли Кремль перестав ховатися за байками про “кримську самооборону”, у ЗМІ з’явилась інформація, що військовики 76-ї ДШД нагороджені державними нагородами та подяками президента, але імена нагороджених певний час оголошуватися не будуть.

 

Через участь псковських десантників у бойових діях в Україні О. Наумець восени 2014 року був включений в санкційний список Євросоюзу разом з ватажками російських терористичних організацій “ЛНР” і “ДНР” та депутатами держдуми РФ. 

 

Коли у 2014 році в Росію з українського Донбасу почали повертатися гроби з десантниками, навіть регіональні псковські ЗМІ писали про загиблих. 

 

Російські та закордонні журналісти на кладовищах фотографували солдатські могили. У відповідь на таку активність медіа на кладовищах почали ставити пости. “Люди в цивільному, схожі на військовослужбовців, перевіряють «підозрілих» відвідувачів, наче звичайні міські та сільські цвинтарі раптом в один день перетворилися на військові об’єкти”, – писало видання “Псковська губернія”. 

 

У 2017 р. О. Наумець отримав високу нагороду – орден «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеню (з мечами). Восени 2017 року він взяв участь у виборах від “Єдиної Росії” в міський парламент Пскова. У лютому 2018 О. Наумець пішов на підвищення в Москву: указом президента був призначений на посаду заступника начальника штабу ПДВ Росії.

 

Наступником О. Наумця на посаді командира 76-ї ДШД став полковник Ігор Григорович Каплій. До призначення на цю посаду був начальником бойової підготовки Повітряно-десантних військ.

 

 

За даними головного управління розвідки України, у період 2015-2017 рр. І. Каплій був командиром 5 окремої мотострілецької бригади  (м. Донецьк) 1 АК (Донецьк, Україна) Центру територіальних військ Південного ВО ЗС РФ. Прізвище, ім’я, та по-батькові за документами прикриття: Кремень Ігор Григорович.

 

234-й десантно-штурмовий полк

На момент проведення спецоперації захоплення Криму командиром 234-го ДШП був підполковник Олег Юрійович Грицаєв, який підписував нагородні документи до медалей за окупацію Криму.

 

 

У 2008 році О. Грицаєв брав участь у війні проти Грузії, за що був нагороджений орденом Мужності. Згадка про нього є в спогадах командира 104-го ДШП 76-ї ДШД Г. В. Анашкіна: “Вранці нам уточнили завдання: вийти на панівні висоти на околиці Горі і захопити телецентр. Одну нашу роту ми посилили танковим взводом. Командував цією групою командир батальйону гвардії майор Олег Грицаєв” (архів). У жовтні 2015 року, вже в званні полковника, О. Ю. Грицаєв був призначений на посаду заступника командира 76-ї ДШД (архіввідео ДТРК “Псков”).

 

 

Його наступником на посаді командира 234-го ДШП став гвардії підполковник Іван Юрійович Велікоцький (відео, архів статті на сайті “Росія.Псков”). Фото І. Великоцького знайдено також на сайті знайомств, що дає можливість встановити його вік: станом на 2014 рік йому було 37 років (архів). Велікоцький нагороджений медаллю за окупацію Криму. Також нагороджений медаллю Жукова, ймовірно, міг отримати її за участь у бойових діях на Донбасі.

 

 

Нагадаємо, міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm зібрала персональні дані ще десяти військових 234-го десантно-штурмового полку ЗС РФ, які брали участь у захоплені Криму. 

схожі новини