Новини 10:58

Трастові фонди НАТО отримали додаткові ресурси для допомоги Україні

Тепер Україна зможе додатково лікувати вояків у країнах-партнерах, у країнах-членах Альянсу, і також зосередити подальші зусилля на розбудові системного медичного лікування і реабілітації в середині країни.

Низка країн НАТО оголосила про рішення виділити додаткові ресурси для трастових фондів, у рамках яких надається практична допомога Україні. Про це у вівторок, 18 грудня, під час спілкування з журналістами у штаб-квартирі Альянсу за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів розповіла віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

«Ми окремо зустрілися з послами тих країн, які є лідерами в трастових фондах. У мене є прекрасні новини, якими ми можемо бути дуже задоволені. Кілька країн оголосили буквально сьогодні про те, що вони додають або до наших програм, або до трастових фондів додаткові ресурси», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

Зокрема, за її словами, Норвегія оголосила про рішення надати додаткових 140 тисяч євро для програми професійного розвитку НАТО, де лідером є Великобританія. Таке рішення було прийнято саме тому, що Україна продемонструвала ефективне використання цього інструменту для підготовки службовців в різних міністерствах для роботи над тією ж Річною національною програмою співробітництва з НАТО. 

 

Як зауважила віце-прем’єр, у вівторок зранку міністр оборони Чеської Республіки підписав лист виділення додаткових коштів для трастового фонду з логістики.

 

Німеччина підтвердила також, що зробить додатковий внесок у трастовий фонд, де лідером є Болгарія, щодо медичної реабілітації українських військовослужбовців.

 

«Це означає, що цей трастовий фонд буде наповнений більше ніж на 100 відсотків, і ми зможемо додатково лікувати наших вояків, які потребують допомоги, у країнах-партнерах, у країнах-членах Альянсу, і також зосередити подальші зусилля на розбудові системного медичного лікування і реабілітації в середині країни», - підсумувала віце-прем’єр.

 

Вона нагадала також, що минулого тижня Посол України, керівник місії України при НАТО Вадим Пристайко підписав угоду, яка надає можливість увести в дію трастовий фонд по розмінуванню, яке перетворилося на актуальну проблему для України після початку російської агресії.

 

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що українська делегація візьме участь у засіданні комісії Україна-НАТО, щоб обговорити оцінку виконання річної національної програми співробітництва з Альянсом на 2018 рік.

схожі новини