Новини 17:44

На Синоді Грузинська православна церква обговорила питання щодо надання автокефалії ПЦУ

Зокрема, Священний Синод вирішив, що ухвалить конкретне рішення після оприлюднення постанови Вселенського патріарха.

Грузинська Православна Церква у четвер, 27 грудня, провела Священний Синод, за результатами якого повідомила, що, ймовірно, підтримає надання автокефалії Православній Церкві України. Про це повідомляє Грузія.Online.

 

Архієпископ Зосим Цилканскої і Душетскої єпархії заявив, що на засіданні Синоду обговорювалося питання України. Однак Священний Синод утримався від прийняття конкретного рішення до оприлюднення постанови Вселенського патріарха.

 

За його словами, Грузинська православна церква, імовірно, підтримає автокефалію ПЦУ, проте про остаточне рішення буде відомо пізніше.

 

"У січні буде оприлюднено постанову Вселенського патріарха і наша церква прийме рішення після. Зараз ми утрималися. Грузинська церква підтримає автокефалію Української православної церкви", – заявив він.

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.