Новини 12:29

У Чехії лідер комуністів звинуватив воїнів УПА у вбивстві, якого вони не скоювали

Чеські журналісти спростували заяву глави Компартії.

Лідер Комуністичної партії Чехії Войтех Філіп розкритикував міністра закордонних справ Томаша Петршичека, який заявив, що визнання воїнів УПА і ОУН в Україні борцями за незалежність - це внутрішня справа України, яка не стосується Чехії. Про це повідомляє denikN.cz.

 

"Нещодавно я був дуже ображений на його слова про те, що закон про бандерівців в Україні не стосується наших громадян. Думаю, він повинен серйозно подумати, чи може він приїхати в Оломоуцький край і відвідати Чеський Малин, - село, яке ми побудували після війни. Ті, хто пережив рейд бандерівців, оселилися там" , - зауважив Філіп.

 

Водночас очільник комуністів згадав про 374 чехів, які загинули в липні 1943 року  в українському Малині (Рівненська область). Однак видання наголошує, що воїни УПА не мали нічого спільного з цим злочином. 

 

"Крім того, Філіп помилився в назві села  і ввів в оману твердженням, що "ми побудували село", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 23 грудня президент України Петро Порошенко підписав законопроект про посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті. Статус учасника бойових дій надається особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України в 20 столітті в складі УПА, Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) "Поліська Січ", Української народної революційної армії (УНРА) , озброєних підрозділів ОУН.