Новини 16:38

Адвокат розповів про стан госпіталізованого фігуранта "справи Веджіє Кашка"

Зазначається, що Асан Чапух перебуватиме під наглядом лікарів упродовж десяти днів.

Кримськотатарський активіст Асан Чапух, який є фігурантом "справи Веджіє Кашка", наразі перебуває в задовільному стані. Про це у вівторок, 8 січня, повідомив адвокат Айдер Азаматов після відвідування свого підзахисного у міській лікарні №6 окупованого Сімферополя.

 

За словами адвоката, термінова госпіталізація знадобилася Чапуху в момент гострого нападу гастриту. Він перебуватиме під наглядом лікарів протягом 10 днів.

 

«Причиною того, що йому стало дуже різко погано, послужив гастрит, який розвинувся після того, як Асан Чапух почав приймати ліки, прописані після виходу з СІЗО. Зараз він почувається краще, лежить під крапельницею, два дні нічого не їв, перебуває на строгій дієті», – розповів Азаматов.

 

Також адвокат повідомив, що на середу, 9 січня, призначене судове засідання в Київському районному "суді" Сімферополя у справі його підзахисного, яке, скоріше за все, перенесуть через хворобу Чапуха.

 

Як повідомляли, в анексованому Росією Криму у понеділок, 7 січня, госпіталізували кримськотатарського активіста Асана Чапуха, який є фігурантом "справи Веджіє Кашка". 

 

Підконтрольний Росії Київський суд в окупованому Севастополі на три місяці продовжив арешт фігурантам "справи Веджіє Кашка" Кязіму Аметову, Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху і Руслану Трубачу.

 

15 вересня 2018 року в окупованому Криму фігурант так званої "справи Веджіє Кашка" Асан Чапух  почав голодування з вимогою від медсанчастини СІЗО надати йому негайну медичну допомогу. Однак 21 вересня Чапух був змушений припинити голодування через погіршення стану здоров'я. За словами омбудсмена України Людмили Денісової, стан Чапуха різко погіршився, коли на зустріч з адвокатом його під руки принесли інші ув'язнені.

 

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року російські силовики затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. За даними Крим_SOS, серед них були Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов. При цьому адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили. Згодом їх відвезли в ізолятор тимчасового утримання.

схожі новини