Новини 09:29

ОЗХЗ внесла "Новичок" у список заборонених речовин

Спільну пропозицію США, Нідерландів та Канади підтримав 41 член ОЗХЗ.

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) ухвалила рішення внести нервово-паралітичну речовину "Новичок" в список заборонених речовин. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, спільну пропозицію США, Нідерландів та Канади підтримав 41 член ОЗХЗ.

 

Так, вони погодилися "додати два сімейства високотоксичних хімікатів (включаючи агент, використаний у Солсбері)", - написала посол Канади в агентстві Сабіна Нолке у Twitter, додавши, що Росія "дистанціювалася від консенсусу".

 

Наголошується, що рішення ОЗХЗ  було конфіденційним і ніяких інших деталей не було оприлюднено.

 

Водночас це перші зміни, які будуть внесені в список заборонених речовин, з часів, коли він був прийнятий відповідно до Конвенції про хімічну зброю в 1997 році.

 

Крім того, у Москви, яка також є членом організації, є 90 днів для подання будь-яких заперечень щодо рішення.

 

Нагадаємо, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова. Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що Пєтров та Боширов є офіцерами ГРУ РФ. 

 

26 вересня стало відомо, що справжнє ім'я "Руслана Боширова" насправді Анатолій Чєпіга, він полковник ГРУ. 8 жовтня стало відомо, що справжнє ім'я "Алєксандра Пєтрова",     насправді Алєксандр Мішкін, він військовий лікар і полковник ГРУ.

 

У Великій Британії, у графстві Вілтшир, 5 березня 2018 року 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння  Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль, уже 18 травня виписали з лікарні й самого Скріпаля.

схожі новини