Новини 11:33

МЗС України відреагувало на рішення суду щодо продовження арешту українським морякам

Водночас у міністерстві закликали міжнародну спільноту засудити дії Росії та консолідувати тиск на Москву, аби забезпечити швидке звільнення усіх 24 полонених.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням Лефортовського районного суду Москви продовжити утримання під вартою 24 українських військовослужбовців, взятих у полон Росією у водах Чорного моря 25 листопада 2018 року. Про це у середу, 16 січня, повідомляється на сайті МЗС України.

 

"Суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву. Закритий режим сьогоднішнього засідання свідчить про те, що Кремль повністю усвідомлює незаконність цього судового фарсу", - наголосили у відомстві.

 

Також у міністерстві висунули вимогу до Росії поводитися з українськими моряками у повній відповідності до їхнього статусу військовополоненних та поважати їх права згідно з міжнародним гуманітарним правом.

 

Водночас у МЗС вимагають від російської сторони невідкладно надати медичні висновки про стан здоров’я поранених моряків та їх лікування.

 

"Закликаємо міжнародне співтовариство засудити дії Росії та консолідувати тиск на Москву, аби забезпечити швидке і безумовне звільнення всіх 24 військовополонених, що утримуються в РФ", - підкреслили у відомстві.

 

Як повідомляли, міністри закордонних справ країн Балтії та Польщі засудили рішення Лефортовського суду в Москві про продовження арешту українських моряків.

 

у середу, 16 січня, у Росії тримання під вартою продовжили для усіх 24-ох українських моряків.

 

Як повідомляли, суд відмовився передати розгляд клопотань про продовження арешту українським морякам до військового суду. 

 

Своєю чергою, українські моряки відмовилися давати свідчення в суді країни-агресора. Невдовзі після цього слухання закрили від публіки на прохання обвинувачення.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

схожі новини