Новини 10:35

Олег Шамшур: Системна робота з ЮНЕСКО щодо Криму розпочалася завдяки зусиллям України та групи друзів

Якби Київ діяв самостійно, було б важче.

Системна робота з Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) щодо Криму розпочалася завдяки зусиллям України та групи друзів: Литви, яка нині є координатором групи, Швеція, Велика Британія, Німеччина, Франція, Естонія, місія ЄС. Про це в інтерв’ю Тижню розповів надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції та постійний представник у ЮНЕСКО Олег Шамшур.

 

Також, за його словами, потужною була підтримка США до їх виходу з організації.

 

Шамшур зауважив, що дуже важлива наявність позитивної динаміки: до друзів України в ЮНЕСКО долучилися Фінляндія, Нідерланди, Канада, Австралія. Це держави, які не просто не визнають анексії Криму, а й активно сприяють тому, щоб згадане питання обговорювалося в організації, щоб вона вживала відповідних заходів. Якби Україна діяла самостійно, було б важче.

 

«Синтез наших спільних зусиль та конструктивний діалог із секретаріатом дають можливість захищати права жителів Криму — громадян України у межах компетенції ЮНЕСКО. Ми хотіли б участі в інформзустрічах представників Ради Європи, зокрема комісара з прав людини. Розраховуємо на це, оскільки такі зустрічі відіграють помітну роль: на них збираються представники практично всіх місій при ЮНЕСКО й представники міжнародних організацій, які акредитовані при ЮНЕСКО. Зазвичай велика зала, у якій відбуваються ці зібрання, заповнена вщерть», — повідомив постійний представник у ЮНЕСКО.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини