Новини 10:58

У Нафтогазі повідомили, коли Росія може зупинити транзит газу через Україну

Коболєв додав, що збитки України від контрактів про транзит газу, який уклали в 2009 році, складають 32 млрд дол.

Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що 31 грудня 2019 року РФ може зупинити транзит газу через газотранспортну систему України. Про це він повідомив під час прес-конференції, присвяченій десятій річниці укладання договорів про транзит газу.

 

Коболєв пояснив, що зупинка транзиту газу може відбутися після закінчення чинного контракту про транзит.

 

"Газпром може (відмовитися від підписання нових контрактів про транзит) та намагатиметься увійти у 2020 рік без контракту. Таке вже було. Чи може він відключити транзит? Може. Таке було вже двічі: у 2006 та 2009 роках. Обидва рази у січні", – повідомив він.

 

За його словами, таким чином Газпром намагатиметься чинити тиск на ЄС та Україну.

 

Крім того, Коболєв наголосив, що російська сторона на тристоронніх переговорах щодо майбутнього транзиту газу буде "тягнути час" до проведення президентських та парламентських виборів в Україні у 2019 році. Також він додав, що збитки України від підписання попередніх контрактів про транзит газу, який уклали в 2009 році, складають 32 мільярди доларів.

 

Нагадаємо,  9 січня віце-президент Європейської Комісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович повідомив, що в Брюсселі 21 січня відбудуться тристоронні переговори з Україною та Росією щодо довгострокового транзиту газу до ЄС. 

схожі новини