Новини 14:59

Клімкін повідомив про підтримку Україною створення міжнародної місії в Керченській протоці

Зазначимо, що РФ погодилася, щоб Німеччина та Франція стали гарантами судноплавства в Керченській протоці.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, Україна схвалює створення міжнародної місії в Керченській протоці за умови, якщо Росія не маніпулюватиме нею. Про це в п'ятницю, 18 січня, він заявив на прес-конференції.

 

"Якщо міжнародна присутність нам тут допоможе, а вони (влада РФ – Ред.) не маніпулюватимуть нею, ми, безумовно, це вітаємо, і це має бути встановлено", – наголосив Клімкін.

 

Зазначимо, що РФ погодилася, щоб Німеччина та Франція стали гарантами судноплавства в Керченській протоці.

 

Глава українського відомства висловив сподівання, що в німецьких партнерів України були результативні переговори з представниками Росії.

 

"Хоча, чесно кажучи, я впевнений, що Росія і надалі цим маніпулюватиме. Мета Росії – дестабілізувати український Донбас, і найкраще це зробити з півдня. Це зрозуміло і політично, і геополітично, і економічно", – відзначив він.

 

За його словами, питання міжнародного контролю в Керченській протоці вже обговорювалося, зокрема, з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом.

 

"Ідея полягає в тому, щоб був міжнародний контроль. Не російський контроль, а міжнародний контроль у Керченській протоці", – додав глава МЗС України.

 

"Це можливість фахівців, які незалежно дивилися б на те, що робить Росія, і прекрасно розуміли, що треба виходити з принципів міжнародного права, що ніякого російського уявлення про якісь кордони там немає, і що принципи, які мають бути реалізовані щодо протоки й Азовського моря, - це свобода судноплавства відповідно до міжнародного права та Конвенції про морське право", – резюмував Клімкін.

Як повідомлялося, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня вісім полоненим українським морякам.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

схожі новини