Новини 10:09

Одне зі згорілих біля Керченської протоки суден перебувало під санкціями США – Reuters

Пожежа виникла при спробі перекидання палива з одного судна на інше прямо в морі.

Один з газових танкерів, які горіли поблизу Керченської протоки 21 січня, перебував під санкціями США і тому не могло зайти в порт на півдні РФ через. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела.

 

За даними видання, пожежа виникла при спробі перекидання палива з одного судна на інше прямо в морі.

 

Судна, які згоріли, як стверджується, мають ті самі назви (Maestro і Venice), що і два танкера-газовози, включені до консультативної записки щодо санкцій США минулого року за доставку палива в Сирію. Будь-які операції з цими чи іншими суднами, які беруть участь у транспортуванні палива до Сирії, можуть спричинити санкційні обмеження.

 

Зазначається, що танкеру Maestro в подальшому не дозволили зайти в російський порт Темрюк. Таке рішення ухвалили власники газового терміналу в порту - компанія "Мактрен-Нафта".

 

Через неможливість зайти в порт судна могли вдатися до ризикованої операції – перекидання палива з корабля на корабель.

 

20 листопада минулого року Міністерство фінансів США додало дев'ять російських та іранських приватних осіб і компаній в свій санкційний список за участь у відвантаженні палива в Сирію.

 

Нагадаємо, 21 січня два судна під прапором Танзанії загорілися в районі Керченської протоки.  Припускається, що пожежа спалахнула під час передачі палива з борту на борт. На борту двох суден перебували громадяни Індії та Туреччини. Зокрема, танкери перевозили скраплений газ, яким заправилися в РФ. У результаті надзвичайно події загинули 20 людей

 

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб повідомило, що Venice та Maestro раніше були задіяні до незаконних поставок газу в Сирію. 

схожі новини