Новини 15:27

Росія не дає родичам українських моряків дозволу на побачення - Полозов

Крім того, адвокат поінформував, що немає жодного офіційного документа про те, чи надавалась полоненим морякам медична допомога.

Родичам 24 українських військовополонених моряків, захоплених Росією у Керченській протоці, досі не дають дозволу на побачення. Про це у середу, 23 січня, повідомив російський адвокат Микола Полозов в ефірі телеканалу "Прямий".

 

"Родичів (військовополонених моряків - ред.) ще й досі не пустили, немає дозволу слідчих ні на телефонні розмови, ні на зустрічі. Єдиним шансом за два місяці побачити їх був суд, і то їх пустили на 5 хвилин. Вони змогли здалеку подивитись", - сказав адвокат.

 

Крім того, Полозов поінформував, що немає жодного офіційного документа про те, чи надавалась полоненим морякам медична допомога.

 

"Що стосується медичної допомоги, то в нас є троє поранених. До цього часу Росія, два місяці пройшло, не дала ні одного офіційного документа, чи надавалась їм медична допомога, які ліки давали і головне, яка буде схема реабілітації. Якщо не проводити реабілітації, людина залишиться інвалідом. Той же Василь Сорока. І ще й досі у нас немає офіційних відомостей по їхній стан здоров'я", - повідомив адвокат.

 

За його словами, моряків наразі намагаються переводити з лікарні СІЗО "Матроська тиша" в СІЗО "Лефортово", де лікарні немає.

 

"Фактично це означає, що вони будуть позбавлені права на отримання медичної допомоги. Але це вже злочин проти людяності. Звісно, наші адвокати направили всі необхідні запити, але російська влада не дає ніяких відповідей. І найближчим часом ми будемо оскаржувати бездіяльність російської влади", - пообіцяв Полозов, додавши, що оскарження бездіяльності російської влади потребує часу.

 

"Поки ми оскаржуємо, поки ми подаємо в суди - поранені лишаються без медичної допомоги. Що стосується інших моряків - наші адвокати за графіком відвідувань, в інший час туди зайти неможливо, відвідують їх. Сьогодні як мінімум двох моряків відвідали, вчора трьох моряків. Тобто, всіх по черзі відвідуємо, ми отримуємо фактично в режимі реального часу інформацію про стан їх здоров'я, про їх потреби. Передаємо інформацію про потреби волонтерам і, звісно, інформацію передаємо українській владі", - додав адвокат.

 

Як повідомляли, Комітет Парламентської асамблеї Європи з питань політичних відносин та демократії схвалив доповідь щодо ситуації в Азовському морі та Керченській протоці. 

 

Крім того, родичі українських військовополонених моряків під час зустрічі у Страсбурзі з Головою делегації ЄС в Раді Європи Мегленою Куневою попросили країни ЄС допомогти у наданні кваліфікованої медичної допомоги морякам, яких тримають у СІЗО в Російській Федерації. 

 

Нагадаємо, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня вісім полоненим українським морякам.

 

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

схожі новини