Новини 15:40

Союзники з НАТО закликали Росію звільнити українських моряків

У Брюсселі пройшла дев'ята Рада НАТО-Росія з початку 2016 року.

У Брюсселі у п'ятницю, 25 січня, пройшла дев'ята Рада НАТО-Росія з початку 2016 року, під час якої генсекретар НАТО Йенс Столтенберг укотре закликав російську сторону звільнити затриманих у Керченській протоці 25 листопада 2018 року українських моряків.

 

"Інцидент у Керченській протоці, під час якого Росія застосувала силу проти українських кораблів і затримала кораблі та моряків, був однією з головних тем, яку ми обговорювали на зустрічі", - сказав генсекретар журналістам у Брюсселі за підсумками засідання Ради Росія-НАТО.

 

"Союзники з НАТО закликали Росію негайно звільнити моряків, що стало б найефективнішим способом для деескалації ситуації, і постаратися розв'язати проблему напруженості, яку ми бачимо в Україні та навколо неї, а також у Чорному морі", - зазначив Столтенберг.

 

 Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

схожі новини