Новини 15:54

РФ має виплатити 10 млн євро за порушення прав грузинів - ЄСПЛ

Зазначається, що кожен депортований громадянин Грузії отримає по дві тисячі євро.

Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію виплатити Грузії десять мільйонів євро компенсації у справі про депортацію грузинів з Росії в 2006 році. Про це йдеться у рішенні суду.

 

"Держава-відповідач має сплатити заявникові упродовж трьох місяців 10 мільйонів євро як відшкодування моральної шкоди, завданої групі не менше 1500 громадян Грузії", - йдеться у рішенні суду.

 

 

Зокрема, кожен депортований громадянин Грузії отримає по дві тисячі євро. Водночас ті, хто був незаконно позбавлений волі і його умови утримання під вартою були порушені, отримають від десяти до 15 тисяч євро.

 

Своєю чергою, у рішенні від 3 липня 2014 року суд постановив, що восени 2006 року в Росії була запроваджена скоординована політика арешту, затримання та вигнання громадян Грузії.

 

Нагадаємо, 22 серпня 2018 року Грузія подала до ЄСПЛ позов проти Росії через масові порушення прав людини та переслідуванні етнічних грузинів в Абхазії та Південній Осетії.

 

7 серпня 2018 року ЄС заявив про підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів та про прихильність до мирного вирішення конфлікту з Росією.

 

Як повідомлялося, 14 червня 2018 року Європарламент ухвалив резолюцію щодо Грузії, а саме – "захоплені території Грузії через 10 років з російської інтервенції", у якій закликав Росію припинити окупацію грузинських територій.

схожі новини