Новини 11:33

Суд зняв з Продана електронний браслет та повернув закордонний паспорт

У САП наголосили, що рішення слідчого судді оскарженню не підлягає.

Солом’янський районний суд Києва 4 лютого відмовив у продовженні обов’язків носити електронний засіб контролю та здати на зберігання документ для виїзду за кордон колишньому виконувачу обов’язків голови Державної фіскальної служби України Мирославу Продану, якого звинувачують у незаконному збагаченні. Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

Водночас у САП заявили, що Продану частково продовжили строк дії процесуальних обов’язків.

 

"Задовольняючи клопотання частково та визнаючи обґрунтованість підозри й наявність передбачених ст. 177 КПК України ризиків, слідчий суддя всупереч позиції прокурорів, відмовив у продовженні обов’язків носити електронний засіб контролю та здати на зберігання документ для виїзду за кордон. Фактично судом надано можливість підозрюваному безконтрольно пересуватись та виїздити за кордон. Мотиви прийнятого рішення на теперішній час не відомі, оскільки оголошено лише короткий його текст", – йдеться в повідомленні.

 

У САП наголосили, що рішення слідчого судді оскарженню не підлягає.      

 

Як повідомлялося, 15 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура склала письмове повідомлення про підозру щодо колишнього виконувача обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана. Колишній посадовець підозрюється у набутті за час роботи на посадах виконувача обов’язків заступника та голови Державної фіскальної служби України з липня 2016 року по червень 2018 року у власність грошових коштів у сумі понад 89 млн. грн., за які для його особистого користування придбано низку об’єктів нерухомого майна і транспортних засобів. У САП додали, що 15 листопада екс-очільника ДФС не з’явився на виклики до САП для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні.

 

4 грудня Солом'янський суд Києва ухвалив застосувати до екс-голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана запобіжний захід у вигляді особистої поруки. 

 

Нагадаємо, за 2015 рік Мирослав Продан задекларував 103 775 заробітної плати, а його дружина-підприємець отримала дохід у 762 000 грн та ще 38 165 процентів з ПАТ акціонерний банк "Укргазбанк".

 

Мирослав Продан народився 08 жовтня 1979 року у Могилів - Подільському районі Вінницької області. З 2005 року працює у структурах податкової Вінницької області. З 2008 року – займає керівні посади в податкових органах м. Вінниця, Черкаської області та Міжрегіонального головного управління ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників. З липня 2016 року – виконувач обов’язків заступника Голови Державної фіскальної служби України. З 3 березня 2017 – в.о. голови ДФС.

 

5 вересня Кабінет міністрів ухвалив рішення про звільнення з посади виконувача обов’язків Державної фіскальної служби Мирослава Продана, який  вирішив звільнитися з посади за власним бажанням.

схожі новини