Новини 15:48

Втома Європи від України – те, чого хоче Путін — Моравецький

Прем’єр Польщі заявив, що в Азовському морі РФ "тестує" терплячість ЄС.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що метою президента Росії Владіміра Путіна є зниження російсько-української проблематики в Європі. Про це йдеться в інтерв’ю французькому виданню Le Figaro, передає польський портал Onet.

 

Зокрема, глава польського уряду вважає, що слабкість європейської реакції на нещодавнє загострення російсько-українського конфлікту виходить з того, що Європа вже втомилася від цього конфлікту.

 

"Це саме те, чого хотів би Владімір Путін: він хоче, щоб європейські країни знизили російсько-українську проблематику, відвернулися від неї. Його метою є добитися скасування санкцій проти Росії при одночасному збереженні статусу кво щодо Криму і Донбасу" - зауважив Моравецький.

 

За його словами, в Азовському морі РФ "тестує" терплячість ЄС.

 

"Проте, м'яка, нерішуча реакція Європи на цей інцидент також може бути пояснена початком будівництва російського газопроводу "Північний потік 2", - наголосив він.

 

"В географічному відношенні Польща добре розуміє ситуацію українців. Ми хотіли б, щоб вони були якомога більш незалежними від Росії. Нелегко мати такого сусіда!", - додав Моравецький.

 

Раніше міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович виступив за введення санкції проти Росії через російську агресію поблизу Керченської протоки.

схожі новини