Новини 16:11

Санчес може призначити дострокові вибори в Іспанії на 14 квітня - EFE

Вибори можуть відбутися всього за півтора місяці до європейських, муніципальних і регіональних виборів 26 травня.

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес може призначити проведення дострокових парламентських виборів 14 квітня. Про це повідомляє іспанське агентство EFE з посиланням на урядові джерела.

 

Таким чином вибори можуть відбутися всього за півтора місяці до європейських, муніципальних і регіональних виборів 26 травня.

 

Зокрема, іспанський парламент у середу, 13 лютого, голосуватиме за пропозиції уряду щодо бюджету на 2019 рік.

 

Наголошується, що якщо Санчес прийме рішення про дострокові вибори, він повинен розпустити парламент і призначити вибори до 19 лютого, для дотримання 54 днів, встановлених законом. 

 

Раніше суддя Верховного суду Іспанії Пабло Лларена скасував міжнародний ордер на арешт колишнього глави Каталонії Карлеса Пучдемона. 

 

Нагадаємо,  6 квітня 2018 року Пучдемон вийшов під заставу з в’язниці в Німеччині. Після виходу з в’язниці екс-голова уряду Каталонії знову закликав іспанську владу звільнити всіх затриманих у зв’язку з референдумом про незалежність Каталонії.

 

Напередодні суд погодився відпустити його під заставу на час розгляду запиту Іспанії про його екстрадицію. Водночас суд постанови, що екс-лідер іспанського регіону не може бути екстрадований за основним звинуваченням – в організації заколоту.

 

Як повідомлялось, прокуратура німецької федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн у вівторок, 3 квітня, заявила, що попросила суд підтримати запит Іспанії щодо екстрадиції колишнього глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона. 

 

5 березня 2018 року на кордоні з Данією поліція Німеччини затримала Пучдемона.

схожі новини