Новини 17:52

Італія прагне змін до правил НАТО про оборонні витрати - міністр оборони країни

Елізабетта Трента заявила, що витрати коштів на розробку засобів кібербезпеки мають враховуватися так само, як витрати на покупку танків.

Італія хоче домогтися внесення змін до правил Північноатлантичного альянсу про оборонні витрати країн-членів. Про це повідомила міністр оборони країни Елізабетта Трента, передає Financial Times 

 

Зазначається, що Італія прагне, аби правила НАТО, які вимагають від країн-членів витрачати 2% від свого ВВП на оборону, включали також невійськові витрати,зокрема, кошти на кібербезпеку та оборону.

 

"Є деякі частини наших витрат, які пов'язані з обороною, але не є частиною оборонного бюджету", - зауважила Трента.

 

"Витрати коштів на розробку засобів кібербезпеки мають враховуватися так само, як витрати на покупку танків. Я не кажу, що ми не повинні витрачати гроші, однак ми маємо витрачати гроші на речі, які раніше не розглядалися як витрати на оборону", - наголосила вона.

 

Раніше президент США Дональд Трамп закликав лідерів країн НАТО підвищити витрати на оборону до 4% валового внутрішнього продукту (ВВП). Зокрема, він заявив, що Німеччина платить Росії, від якої хоче захиститися. Так, глава Білого дому розкритикував інших членів НАТО через недостатнє фінансування.