Новини 09:54

Росія зосередила біля українського кордону понад 87 тисяч військових - Єльченко

Крім того, посол повідомив, що 35 тисяч бойовиків на Донбасі підтримується понад двома тисячами регулярних військових Російської Федерації.

Голова Постійного представництва України в Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко наголосив, що вздовж українського-російського кордону Росія зосередила понад 87 тисяч своїх військових. Про це Єльченко заявив у вівторок, 12 лютого, на засіданні Ради безпеки ООН з приводу четвертої річниці з часу підписання Комплексу заходів з виконання Мінських угод.

 

Посол зазначив, що російська сторона пропонує дуже вибірковий підхід для виконання Мінських угод, наголошуючи на політичних елементах у її власному тлумаченні. Однак, вона повністю ігнорує її власні зобов'язання у безпековій і гуманітарній сферах.

 

"Станом на початок лютого, російські збройні формування на Донбасі мали у своєму володінні 496 основних бойових танків (це можна порівняти з арсеналами таких країн як Німеччина, Франція або Індонезія), 938 бойових броньованих машин (що аналогічно Перу та Кувейту), 128 реактивних систем залпового вогню (трохи менше ніж в Індонезії, 776 артилерійських систем, включаючи самохідну артилерію (знову, що можна порівняти з кількістю у таких колишніх членів Ради безпеки як Казахстан і Ефіопія)", - наголосив Єльченко.

 

Крім того, Єльченко повідомив, що збройна сила у 35 тисяч на окупованому Донбасі підтримується понад 2 тисячі 100 російськими регулярними військовими, в основному на ключових позиціях командування і управління. Багато з них вже мають багато досвіду у Сирії.

 

"Загальна чисельність персоналу російської наступальної ударної групи вздовж російсько-українського кордону (включаючи групи у безпосередній близькості до окупованих територій Донбасу і Криму) становить 87 тисяч 750 військових", - наголосив Єльченко. 

 

Як повідомляли, постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген під час засідання Радбезу ООН щодо України заявив, що російський міф про "внутрішній український конфлікт" не відповідає дійсності, адже Крим і Донбас захопили та окупують російські солдати. 

 

Нагадаємо, в Організації Об’єднаних Націй у вівторок, 12 лютого, розпочалося засідання Ради Безпеки щодо ситуації в Україні, скликане на прохання Росії з приводу четвертої річниці підписання мінських домовленостей. 

схожі новини