Новини 2019-02-13 11:04

"Північний потік-2" завдає болю Європі і переправляє гроші в РФ - Помпео

Держсек США заявив, що Вашингтон зробить усе "для того щоб безпека Європи в прийнятті рішень по енергетиці стояла на першому місці".

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео розкритикував будівництво газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє Deutsche Welle/

 

За його словами, Вашингтон зробить усе "для того щоб безпека Європи в прийнятті рішень по енергетиці стояла на першому місці".

 

Зокрема, дана заява прозвучала під час візиту держсека до Польщі.

 

Так, Помпео зауважив, що "Північний потік-2" "переправляє гроші в Росію" і зрештою "завдає болю Європі". Також він додав, що проект пов'язаний з "колосальними" загрозами для безпеки.

 

Водночас глава МЗС Польщі Яцек Чапутович погодився з Помпео. "Ми поділяємо думку про те, що проект "Північний потік-2" не служить цілям енергетичної безпеки Європи. Ми вважаємо його невдалим проектом, який навіть шкодить енергетичній безпеці на континенті", - підкреслив він.

 

Раніше представники Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії погодили проект поправок до газової директиви ЄС щодо проекту "Північний потік-2". 

 

Нагадаємо, 8 лютого видання Sueddeutsche Zeitung повідомило, що  Франція і Німеччина досягли компромісу щодо газової директиви ЄС. Зокрема, однією з пропозицій стало те, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, наприклад з Росією, лежить на країні, де газопровід вперше зустрічається з європейською мережею. Тобто було домовлено про те, що всі рішення щодо "Північного потоку-2" прийматиме ФРН.

 

Раніше глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини вже не зупинять навіть санкції США.

 

Натомість у Франції заявили про підтримку зміни законодавства ЄС, яка ускладнить будівництво російського газопроводу "Північний потік-2". 

схожі новини