Новини 12:35

Македонія офіційно стала Північною Македонією

Поправки до Конституції щодо зміни назви країни набули чинності 12 лютого.

Уряд у Скоп’є у вівторок, 12 лютого, офіційно оголосив про зміну назви Македонії на Республіка Північна Македонія. Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду.

 

"Цим повідомляємо, що станом на сьогодні, 12 лютого 2019 року, Заключна угода для розв'язання розбіжностей, описаних в резолюціях Ради Безпеки ООН 817 (1993) та 845 (1993) про припинення дії тимчасової угоди 1995 року та встановлення стратегічного партнерства між сторонами була належним чином опублікована міністерством закордонних справ у офіційному бюлетені" - йдеться у повідомленні.

 

Так, з публікацією в офіційному бюлетені поправки до Конституції щодо зміни назви країни набули чинності 12 лютого.

 

Нагадаємо, 6 лютого посли країн-членів НАТО і Македонії підписали протокол про вступ країни в організацію. 

 

25 січня парламент Греції  схвалив історичну угоду з Македонією про перейменування цієї країни в Республіку Північна Македонія.

 

Як повідомлялося, у січні 2018 Греція і Македонія за посередництва ООН відновили переговори заради врегулювання суперечки щодо назви Македонії. Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в одної з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

 

Суперечка триває з 1991 року — часу здобуття незалежності Македонією, яка до 1991 року носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції. 

 

30 вересня 2018 року у Македонії відбувся референдум стосовно зміни назви країни, для голосування прийшли близько 36,84% виборців, з яких – 91,33% підтримали ідею перейменування. Спершу у Македонії запропонували чотири варіанти назви країни.