Новини 14:15

Україна вийшла з ще однієї угоди в рамках СНД

Мінекономрозвитку та МЗС спільно проводять аналіз 236 договорів укладених в рамках СНД.

Кабінет міністрів припинив для України дію угоди, якою у 1992 році створювалася Консультативна економічна робоча комісія при Раді глав держав і Раді глав урядів СНД. Відповідне рішення було ухвалене в середу, 13 лютого, на засіданні уряду.

 

"За результатами спільного аналізу Мінекономрозвитку та МЗС відповідна угода втратила своє практичне значення у 1992 році у зв'язку зі створенням Координаційно-консультативного комітету СНД, який припинив свою діяльність у грудні 2000 року. Відповідне рішення уряду дозволить привести договірно-правову базу в рамках СНД у відповідність до сучасних реалій", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Мінекономрозвитку та МЗС спільно проводять аналіз 236 договорів укладених в рамках СНД. За останні декілька місяців Кабмін денонсував близько 6 неактуальних та застарілих договорів.

 

Як повідомлялося, 12 лютого Міністерство закордонних справ повідомило, що Україна фактично завершили вихід зі Співдружності Незалежних Держав. 

 

6 лютого посол України в Білорусі Ігор Кизим заявив, що Україна завершила процес виходу з координаційних органів Співдружності Незалежних Держав.

 

Нагадаємо, 22 травня 2018 року президент України Петро Порошенко оприлюднив указ Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених в рамках Співдружності незалежних держав.

 

19 травня Порошенко відкликав усіх українських представників із усіх статутних органів СНД. Таку заяву він зробив під час поїздки до Вінниці. Пізніше Петро Порошенко заявив, що Україна перегляне всі договори, укладені в рамках СНД, і вийде з тих, де буде найменша невідповідність національним інтересам.

 

У серпні закрили представництво України при статутних органах СНД.

 

23 січня 2019 року Кабінет міністрів України своїм рішенням припинив дію трьох угод, підписаних в рамках Співдружності незалежних держав (СНД).

схожі новини