Новини 19:25

Спецслужба Німеччини розслідує зв'язки ультраправих партій з РФ - Reuters

За даними німецьких спецслужб, Москва розглядає праві партії як можливих союзників у спробі дестабілізувати Захід.

Внутрішня розвідка Німеччини вирішила розпочати розслідування щодо можлиих зв'язків Росії з німецькими ультраправими партіями, включаючи антиімміграційну "Альтернативу для Німеччини (AfD). Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, Федеральне відомство з питань захисту Конституції (BfV) вирішило розпочати розслідування з регіональними відділеннями на тлі занепокоєння тим, що Москва може спробувати вплинути на європейські вибори в травні і три регіональні голосування в східно-німецьких землях цього року.

 

Так, на зустрічі в Потсдамі внутрішні служби безпеки вирішили створити групу експертів з федерального агентства і східних земель і Берліна, аби розслідувати дане питання у найближчі місяці.

 

Наголошується, що на засіданні обговорювалися питання про зв'язки між РФ та AfD і правою партією "Право". За даними німецьких спецслужб, Москва розглядає праві партії як можливих союзників у спробі дестабілізувати Захід.

 

Як відомо, у 2017 році лідер AfD Фрауке Петрі провела переговори з російськими чиновниками під час візиту до Москви напередодні німецьких федеральних виборів.  Водночас представники німецької розвідки вважають, що "Альтернатива для Німеччини" має "мінімальний і обмежений контакт" з Росією.

 

Раніше естонський суд визнав майора збройних сил Дениса Метсаваса та його батька Петра Воліна винними у державній зраді і шпигунстві на користь Росії. 

схожі новини