Новини 11:50

У МОЗ оголосили, що робота відомства була розблокована

Зокрема, у регіони відправляються ліки за понад 10 напрямами державних закупівель.

Міністерство охорони здоров'я в понеділок, 18 лютого, оголосило, що робота відомства була розблокована, тому було підписано накази про розподіл життєво важливих ліків за понад 10 напрямами державних закупівель та вакцин проти поліомієліту, кору, паротиту і краснухи. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

 

"Завдяки розблокуванню роботи Міністерства охорони здоров'я України вже підписано накази щодо розподілу вакцин проти поліомієліту, кору, паротиту і краснухи – найближчим часом вони будуть доставлені в медзаклади. Також в регіони відправляються ліки за більш ніж 10 напрямами державних закупівель. Серед них – препарати для дітей і дорослих онкохворих, пацієнтів, що хворіють на гепатити, мукополисахаридоз, гемофілію, серцево-судинні захворювання", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, у регіони відправлять 390 тисяч доз вакцини КПК–- проти кору, паротиту і краснухи. У МОЗ уточнили, що вони будуть використані для вакцинації військовослужбовців, а також для спецоперації в Львівській області, де пропущені щеплення отримають школярі. Без урахування цієї кількості вакцин, станом на 1 лютого 2019 року в областях України було понад 1,2 млн доз вакцини. Також в області відправлять 954 тис доз вакцини від поліомієліту (ОПВ). Окрім цього, ліки для хворих на туберкульоз, вірусний гепатит та на орфанні захворювання (мукополісахаридоз) вже поставлені в Україну і можуть бути надані пацієнтам.

 

"Підписані накази й про розподіл ліків за напрямами державних закупівель "Доросла онкологія" і "Дитяча онкологія". Важливо, що хворі на рак щитоподібної залози вчасно отримають радіофармацевтичні препарати, адже строк використання цих ліків дуже стислий. Максимальний термін придатності – 21 день. Ліки прибули в Україну ще минулого тижня і були готові для розвезення у лікарні", – додали в МОЗ.

 

Нагадаємо, 5 лютого стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я.

 

У суді повідомили, що заборонили Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ через нібито наявністю ознак протиправності в тимчасовому виконанні повноважень глави МОЗ у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року). У суді підкреслили, що поза межами зазначеного терміну Супрун може виконувати виключно ті повноваження глави відомства, які були їй надані міністром охорони здоров’я.

 

5 лютого Міністерство юстиції України подало клопотання про скасування заходів забезпечення позову в справі щодо виконання обов'язків міністра охорони здоров’я Уляною Супрун. Також уряд вирішив звернутися з дисциплінарною скаргою щодо судді Окружного адміністративного суду Києва Сергія Каракашьяна, який підписав ухвалу про заборону Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я, до Вищої ради правосуддя. 

 

14 лютого Окружний адміністративний суд Києва скасував свою ухвалу від 5 лютого про заборону Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров’я України.