Новини 15:02

У справі Уляни Супрун призначили нового суддю

На сьогодні до Окружного адмінсуд Києва надійшли ще три позови у справі Супрун, зокрема, два позови від Ігоря Мосійчука та один від радикала Олексія Ленського.

У справі за позовом народного депутата від «Радикальної партії» Ігоря Мосійчука про відсутність у лікаря Уляни Супрун повноважень для виконання обов'язків міністра охорони здоров'я України визначено нового суддю Окружного адмінсуду Києва - Тетяну Скочок. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив суддя-спікер Богдан Санін.

 

Він також повідомив, що до Окружного адмінсуд Києва надійшли ще три позови у справі Супрун, зокрема, два позови від Ігоря Мосійчука та один від радикала Олексія Ленського.

 

"Однак, здається, що в подальшому ми називатимемо справу "Справа Супрун. Епизод 1", і ось чому... До ОАСК (Окружного адмінсуду Києва, - Ред.) надійшов позов від І.Мосійчука, в якому відповідачем визначено прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, а в.о. міністра охорони здоров'я України У.Супрун зазначено як третю особу (справа №640/1748/19). До ОАСК надійшов позов від І.Мосійчука, в якому відповідачем визначено в.о. міністра охорони здоров'я України У.Супрун (справа №640/+1766/19). До ОАСК надійшов позов від О.Ленського, в якому відповідачем визначено в.о. міністра охорони здоров'я України У.Супрун (справа №640 / 2709/19)", - написав Санін.

 

Нагадаємо, 15 лютого суддя Сергій Каракашьян, який розглядає справу проти  Супрун, взяв самовідвід.

 

Як повідомлялося, уряд вирішив звернутися з дисциплінарною скаргою щодо судді Окружного адміністративного суду Києва Сергія Каракашьяна, який підписав ухвалу про заборону Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я, до Вищої ради правосуддя. 

 

5 лютого стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я.

 

У суді повідомили, що заборонили Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ через нібито наявністю ознак протиправності в тимчасовому виконанні повноважень глави МОЗ у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року). У суді підкреслили, що поза межами зазначеного терміну Супрун може виконувати виключно ті повноваження глави відомства, які були їй надані міністром охорони здоров’я.

 

5 лютого Міністерство юстиції України подало клопотання про скасування заходів забезпечення позову в справі щодо виконання обов'язків міністра охорони здоров’я Супрун.

 

14 лютого Окружний адміністративний суд Києва скасував свою ухвалу від 5 лютого про заборону Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров’я України. 

схожі новини