Новини 16:00

Політв'язня Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО

Адвокат українського активіста з'ясовує, де наразі перебуває його підзахисний, а також причину етапування.

Українського активіста, політв'язня Володимира Балуха у понеділок, 18 лютого, етапували з Сімферопольського СІЗО в окупованому Криму. Наразі місце перебування політв'язня невідоме. Про це повідомила Кримська правозахисна група (Crimean Human Rights Group) у Facebook.

 

 

Правозахисники зазначають, що про переміщення активіста стало відомо після того, як його дружина Наталя Балух знову спробувала передати в СІЗО посилку для українця.

 

"Наталі не повідомили, куди вивезли Балуха. Адвокат українського активіста з'ясовує, де наразі перебуває його підзахисний, а також причину етапування", - зазначено в повідомленні.

 

Як повідомляли,  українського активіста Володимир Балуха 13 лютого етапували з керченської колонії в СІЗО окупованого Сімферополя.

 

В анексованому Криму у п'ятницю, 25 січня, "Керченський міський суд" не задовільнив клопотання захисту незаконно засудженого українського активіста Володимира Балуха про його умовно-дострокове звільнення. 

 

Нагадаємо, 19 березня 2018 року незаконно засуджений український активіст Володимира Балуха оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

5 липня  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.