Новини 11:48

Порошенко заявив, що США скасували всі зустрічі з росіянами через агресію в Керченській протоці

За словами президента, зустрічей американців з росіянами не буде, поки останні не звільнять українських полонених моряків.

Президента України Петра Порошенка повідомив, що керівництво США через агресію Росії в Керченській протоці скасувало всі зустрічі з росіянами, допоки не будуть звільнені українські військовополонені моряки. Про це він заявив під час зустрічі з ініціаторами звернення до генерального секретаря ООН щодо сприяння у звільненні моряків, з посиланням на слова віце-президент США Майка Пенса.

 

"Декілька днів тому під час проведення Мюнхенської безпекової конференції була зустріч із віце-президентом США Майком Пенсом, який наголосив, що керівництво Сполучених Штатів Америки через акт агресії в Керченській протоці скасувало всі зустрічі з росіянами", – наголосив Порошенко.

 

За його словами, зустрічей американців з росіянами не буде, поки останні не звільнять українських полонених моряків.

 

Як повідомляли, судове засідання апеляційної інстанції Московського міського суду щодо чотирьох українських моряків завершилось зняттям справи з розгляду за процесуальною підставою. 

 

Нагадаємо, Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою усім 24-ом українським полоненим морякам до 24 та 26 квітня.

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.  

схожі новини