Новини 15:00

Соцопитування показало, кого українці вважають відповідальними за напади на активістів

Зокрема, 14% опитаних звинувачують Росію, якій вигідно розхитати ситуацію в Україні.

Українці покладають відповідальність за напади і вбивства громадських активістів, що сталися протягом 2018 року, на керівництво держави і правоохоронні органи. Про це йдеться в спільному загальнонаціональному дослідженні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова, оприлюдненому 19 лютого.

 

Зазначається, що відповідної думки дотримується 31% респондентів, ще 25% – звинувачує корупціонерів, проти чиїх злочинів у своїх містах боролися активісти. Окрім цього, 14% опитаних певні в провині Росії, якій вигідно розхитати ситуацію в Україні.

 

"Деяка частина громадян (6%) схильна звинувачувати самих активістів, переважно  на Сході (12%) та Півдні (11%)", – йдеться в дослідженні.

 

Читайте також: Напади на активістів: не місцева проблема

 

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Читайте також: Небезпечний регіон. Що відомо про напади на активістів в Одесі

 

Нагадаємо, 27 вересня в Києві на Банковій понад 300 осіб зібралося на акцію протесту через напади на громадських активістів по всій Україні. О 18:00 біля Адміністрації президента почалася акція "Ніч на Банковій". На перехресті вулиць Банкової та Інститутської зібралося понад 300 осіб, серед яких – правозахисники, представники організації "Сила людей",  "Національні дружини", "С14" та "Автомайдан".

схожі новини