Новини 16:13

Гройсман обговорив з Туском політику ЄС щодо Росії

Також глава уряду запевнив Туска в незмінності курсу реформ – попри зовнішні загрози та попри майбутні вибори.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман провів зустріч із президентом Європейської Ради Дональдом Туском, у ході якої вони говорили про те, що ЄС не визнає анексії Криму, акти насильства в Азовському морі та не відмовиться від політики санкцій, допоки РФ не виконає свої зобов’язання щодо визнання і виконання норм міжнародного права. Про це у вівторок, 19 лютого, повідомляє прес-служба уряду.

 

 

Так, сторони визнали, що сьогодні Україна все ще перебуває в умовах агресії. Як зазначається, Росія продовжує постачати зброю та техніку через тимчасово неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону, умови "різдвяного" перемир’я постійно порушуються. Проте звільнення Донбасу може відбуватися виключно політико-дипломатичними засобами. І тут розгортання на Донбасі миротворчої місії ООН є важливим елементом.

 

"Ми також вдячні ЄС за направлення спеціальної місії до Приазов’я наприкінці січня поточного року. Впевнений, що результатами візиту місії стане реалізація нових проектів за багатьма напрямками", – заявив Гройсман.

 

Також він запевнив Туска в незмінності курсу реформ – попри зовнішні загрози та попри майбутні вибори. 

 

"Нашими спільними завданнями є подальше сприяння взаємній торгівлі, усунення нетарифних бар’єрів та спрощення митних процедур, а також поглиблення діалогу у сфері юстиції, свободи та безпеки. Важливою тут бачимо співпрацю в галузі інтегрованого управління кордонами, кібербезпеки, протидії гібридним загрозам, реагування на дезінформацію та втручання у вибори", – додав Гройсман.

 

Читайте також: "Немає Європи без України". Головні тези промови Туска у Верховній Раді

 

Нагадаємо, 19 лютого президент Європейської ради Дональд Туск виступив у Верховній раді. Під час промови він розмовляв українською мовою.

схожі новини