Новини 13:57

Путін заявив, що в США повинні добре подумати, перш, ніж розміщувати свої ракети в Європі

Розповідаючи про нові зразки озброєння, Путін заявив, що Росія нібито нікому не погрожує, а всі її дії носять виключно оборонний характер.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що в США повинні добре подумати, перш, ніж розміщувати свої ракети в Європі, оскільки в РФ готові відповісти на загрози розгортанням нових видів озброєння. Про це він сказав в щорічному посланні до Федеральних Зборів.

 

Також Путін поскаржився, що США в останні час проводять недружню політику щодо РФ, вводять "незаконні і необгрунтовані" санкції і розривають раніше укладені угоди. Зокрема він згадав про вихід США з договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, підкресливши, що Сполучені Штати планують розміщення пускових установок в Польщі і Румунії.

 

"Я вже говорив і хочу повторити. Росія не має наміру першою розміщувати подібні ракети в Європі. Якщо ж вони дійсно будуть вироблені й поставлені на європейський континент, а США такі плани мають, то це різко загострить ситуацію в сфері міжнародної безпеки ", - заявив президент РФ.

 

За його словами, в такому випадку в Росії будуть передбачені дзеркальні і асиметричні дії.

 

"Скажу прямо і відкрито, щоб потім ніхто, ні в чому нам не дорікав. Росія буде змушена створити і розгорнути види озброєння, які можуть бути використані не тільки у відношенні тих територій, з яких для нас буде відповідна пряма загроза, а й щодо тих територій, де знаходяться центри прийняття рішень щодо застосування загрозливих нам ракетних комплексів", - заявив Путін.

 

"По своїй новизні, в тому числі по підльотному часу до зазначених центрів управління, ці озброєння будуть цілком відповідати тим загрозам, які спрямовані проти Росії", - підкреслив він.

 

Він заявив, що "американські колеги вже намагалися одержати абсолютну військову перевагу, але подібні ілюзії варто залишити".

 

Путін зазначив, що в Росії без збоїв і за планом йде робота над перспективними зразками систем озброєння, про які він говорив в минулому році.

 

Зокрема, почалося серійне виробництво комплексу "Авангард" і в цьому році ним буде оснащений перший полк РВСП.

 

"Проводиться цикл випробувань важкої, безпрецедентної за потужністю міжконтинентальної ракети "Сармат", лазерної установки "Пересвєт", комплекси з гіперзвуковими ракетами "Кинджал" в режимі досвідченого бойового чергування підтвердили свої унікальні характеристики", - перерахував він.

 

Російський президент додав, що в грудні цього року всі "Пересвіти" заступлять на бойове чергування.

 

За його словами, також успішно проходять випробування крилатої ракети необмеженої дальності з ядерною руховою установкою "Буревісник" та розроблений безпілотний апарат "Посейдон".

 

"У зв'язку з цим хочу зробити одне важливе зауваження. Раніше про це не говорилося. Уже навесні цього року буде спущено на воду перший атомний підводний човен, носій цього комплексу", - розповів Путін.

 

Він також поінформував про ще одну "перспективну новинку", робота над якою йде успішно. Гіперзвукова ракета "Циркон" зі швидкістю польоту близько 9 махів, на дальність понад тисячу кілометрів, здатна вражати як морські, так і наземні цілі", - заявив президент РФ.

 

Він похвалився, що з випередженням на два-три роки Військово-морському флоту РФ будуть передані 7 багатоцільових підводних човнів і найближчим часом будуть закладені 5 кораблів дальньої морської зони і ще 16 кораблів такого класу будуть введені до складу ВМФ до 2027 року.

 

"У США багато таких діячів, хто надмірно захоплений своєю винятковістю і своєю перевагою над рештою світу. Це їх право так думати. Але рахувати то вони вміють. Так ось, нехай порахують швидкість і дальність наших перспективних систем озброєння. Просимо тільки про це. Нехай спочатку порахують, а потім приймають рішення", - додав він.

 

Також Путін додав, що РФ продовжить займатися розробкою озброєння, забезпеченням армії і підготовкою особового складу, уточнивши, що російські війська отримали досвід у Сирії.

 

Нагадаємо, 2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.