Новини 13:01

У МЗС прокоментували можливість розірвання угоди з Росією щодо Азовського моря

За словами Клімкіна, розірвання зазначеного договору не є "панацеєю".

Міністерство закордонних справ вважає, що розірвання угоди з РФ по Азовському морю можливе в "осяжній перспективі". Про це повідомив глава відомства Павло Клімкін.

 

 "У осяжній перспективі ми це зробимо. Тоді, коли після слухань у нас буде цілком зафіксована юридична позиція і будуть вирішені питання по міжнародному арбітражу. Якби ми розірвали її раніше, Росія використала б це для послаблення нашої юридичної позиції", – наголосив він.

 

За його словами, розірвання зазначеного договору не є "панацеєю".

 

"Але розірвання договору по Азову не є панацеєю. Це теж потрібно розуміти. Те, що відбувається навколо російської узурпації прав стосовно Керченської протоки і повзучої окупації Азовського моря, має відповідь, тільки якщо ми працюємо одночасно в трьох сферах: безпековій, економічній та в юридичній. Так само як і рішення щодо Донбасу тільки в безпековій сфері не має сенсу", – підкреслив Клімкін.

 

Нагадаємо, 31 жовтня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука повідомив, що Україна документує кожний випадок незаконної зупинки Росією суден в Азовському морі, збираючи тим самим доказову базу для використання цих свідчень в суді. 

 

19 жовтня стало відомо, що у Генеральній прокуратурі України заявили про намір передати до Міжнародного кримінального суду докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права.

схожі новини