Новини 13:55

Вадим Пристайко: Втручання Росії в підготовку Північної Македонії до членства в НАТО було очевидним

Кремля намагався втрутитися в процес референдуму щодо зміни назви країни.

На останньому етапі втручання Росії в процес підготовки Північної Македонії до членства до Північно-Атлантичного альянсу стало очевидним. Про це в інтерв’ю Тижню розповів глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко.

 

Так, за його словами, було виявлено спроби Кремля втрутитися в процес референдуму щодо зміни назви країни, адже саме врегулювання суперечок із Грецією було останньою перешкодою на шляху македонців. У цей референдум намагалося втрутитися кілька сторін, не лише росіяни. Були інтереси інших груп, які Москва підгодовувала, а також додаткові гібридні елементи, як-от використання мас-медіа чи інтернет-ботів.

 

«Для такої маленької країни це становило особливу небезпеку, адже Росія, за потреби, могла б забезпечити більшу кількість тролів, ніж активна частина населення Північної Македонії. Ця проблема масштабів дуже серйозна. Україна також із чимось схожим стикається, але ми принаймні можемо більш-менш потужно відповісти, зрештою мати навіть певну кількість волонтерів, які здатні вдома за комп’ютерами відбивати ці атаки. Македонці такої можливості позбавлені», - сказав Пристайко.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини