Новини 14:51

Олександр Домбровський: Гадаю, «Північний потік-2» добудують

Питання в тому, коли це станеться і скільки часу Україна має для проведення ефективних переговорів.

Газогін «Північний потік-2» — це інструмент війни Росії проти України, якщо виходити з прагматичної оцінки, то його добудують. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив народний депутат, перший заступник керівника Комітету парламенту з питань енергетики Олександр Домбровський.

 

За його словами, питання в тому, коли це станеться: наприкінці 2019-го, 2020-го чи 2021-го. І в тому, скільки часу Україна має для проведення ефективних переговорів.

 

«Це елемент гібридної війни, спрямований на позбавлення України транзитного потенціалу, і дуже серйозний виклик. Річ не лише в $3 млрд, які ми отримуємо від транзиту російського газу до Європи. У нас немає розділення між системою транзиту та внутрішньою газотранспортною системою України. Це пов’язана мережа. І тільки-но впаде транзитне навантаження, одразу доведеться думати, що зробити, щоб система загалом правильно працювала з інженерного погляду. Передусім для задоволення потреб споживачів усередині країни», — пояснив Домбровський.

 

Він повідомив, що така аналітика сьогодні проводиться. Моделювання відбувається в Укртрансгазі, Нафтогазі.

 

«Нам у цих питаннях допомагають міжнародні партнери, але я можу погодитися, що то серйозний виклик і з міркувань наповнення бюджету, і в межах технічних та фінансових проблем, які можуть виникнути, якщо на вході в нас буде не 60–80 млрд кубів на рік, а, умовно кажучи, 20–30 млрд кубів», — сказав нардеп.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини