Новини 16:40

Втручання у вибори. Правоохоронці провели понад 50 обшуків по всій Україні

За словами Сарган, у регіонах було створено мережу за принципом "піраміди".

Правоохоронці провели понад 50 обшуків на території України в рамках кримінального провадження про створення злочинної організації, метою якої є масовий підкуп виборців та фальсифікація результатів виборів президента 2019 року. Про це в четвер, 21 лютого, повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

 

"Працівники ДБР та СБУ під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України проведено понад 50 санкціонованих судами обшуків на території України в рамках кримінального провадження за ч.1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації). За даними слідства, у 2018 році на території України було створено злочинну організацію, метою діяльності якої є масовий підкуп виборців та фальсифікація результатів виборів президента України 2019 року", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, у регіонах створено мережу за принципом "піраміди": керівник штабу виборчого округу – керівник сектору – старший виборчий дільниці – спостерігач – агітатор – виборець.

 

"При цьому, фінансування вказаної діяльності здійснюється із порушенням вимог ст. 43 Закону України "Про вибори Президента України", тобто порядку фінансування політичної партії, передвиборчої агітації. Наразі у вказаному кримінальному провадженні проводиться понад 50 обшуків, в ході яких вилучено готівкові кошти в іноземній та національній валюті, а також чорнові записи, які свідчать про злочинну діяльність згаданої групи", – заявила Сарган.

 

Крім того, вона додала, що обшуків у жодному з партійних офісів жодної з політичних партій не проводилося.

 

Нагадаємо, 21 лютого Служба безпеки України повідомила, що правоохоронці провели понад 30 обшуків у справі про втручання Росії у вибори президента України. Про це в четвер, 

 

21 лютого Служба безпеки України повідомила, що викрила діяльність злочинної групи по підкупу членів виборчкомів, організовану народним депутатом. Крім того, у спецслужбі відзначили, що в реалізації плану брали участь громадяни Росії, зокрема, колишня довірена особа російського політика Владіміра Жиріновського. За даними ЗМІ, йдеться про народного депутата від фракції "Батьківщина" Валерія Дубіля.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...