Новини 16:40

Втручання у вибори. Правоохоронці провели понад 50 обшуків по всій Україні

За словами Сарган, у регіонах було створено мережу за принципом "піраміди".

Правоохоронці провели понад 50 обшуків на території України в рамках кримінального провадження про створення злочинної організації, метою якої є масовий підкуп виборців та фальсифікація результатів виборів президента 2019 року. Про це в четвер, 21 лютого, повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

 

"Працівники ДБР та СБУ під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України проведено понад 50 санкціонованих судами обшуків на території України в рамках кримінального провадження за ч.1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації). За даними слідства, у 2018 році на території України було створено злочинну організацію, метою діяльності якої є масовий підкуп виборців та фальсифікація результатів виборів президента України 2019 року", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, у регіонах створено мережу за принципом "піраміди": керівник штабу виборчого округу – керівник сектору – старший виборчий дільниці – спостерігач – агітатор – виборець.

 

"При цьому, фінансування вказаної діяльності здійснюється із порушенням вимог ст. 43 Закону України "Про вибори Президента України", тобто порядку фінансування політичної партії, передвиборчої агітації. Наразі у вказаному кримінальному провадженні проводиться понад 50 обшуків, в ході яких вилучено готівкові кошти в іноземній та національній валюті, а також чорнові записи, які свідчать про злочинну діяльність згаданої групи", – заявила Сарган.

 

Крім того, вона додала, що обшуків у жодному з партійних офісів жодної з політичних партій не проводилося.

 

Нагадаємо, 21 лютого Служба безпеки України повідомила, що правоохоронці провели понад 30 обшуків у справі про втручання Росії у вибори президента України. Про це в четвер, 

 

21 лютого Служба безпеки України повідомила, що викрила діяльність злочинної групи по підкупу членів виборчкомів, організовану народним депутатом. Крім того, у спецслужбі відзначили, що в реалізації плану брали участь громадяни Росії, зокрема, колишня довірена особа російського політика Владіміра Жиріновського. За даними ЗМІ, йдеться про народного депутата від фракції "Батьківщина" Валерія Дубіля.

схожі новини