Новини 12:52

У ВРП повідомили, що не виявили фактів тиску на суд зі сторони Супрун

ВРП проаналізувала скаргу Аблова та вирішила залишити її без розгляду.

Вища рада правосуддя повідомила, що не виявила фактів втручання в діяльність судді Окружного адміністративного суду Києва Євгена Аблова зі сторони виконувача обов'язків міністра охорони здоров’я доктора Уляни Супрун. Про це йдеться в рішенні ВРП від 30 січня, повідомляє прес-служба МОЗ.

 

"ВРП проаналізувала скаргу Аблова та вирішила залишити її без розгляду. Адже позиція доктора Уляни Супрун щодо дій судді Аблова є її особистою думкою, яку вона висловила на своїй сторінці Facebook. Соціальна мережа Facebook не є засобом масової інформації. Мережа створена для вільного обміну власники думками. Судді, які ухвалюють рішення іменем України, – публічні особи, отже мають враховувати інтерес до їхньої діяльності з боку суспільства та право інших осіб висловлювати свої оціночні судження стосовно здійснення правосуддя. Судді мають розрізняти спроби втручання в їхню діяльність із здійснення правосуддя та висловлення іншими особами своїх думок, припущень, критики на адресу суддів, йдеться у Висновку члена Вищої ради правосуддя Миколи Худика", – йдеться в повідомленні.

 

У МОЗ зазначили, що Супрун у пості написала, що ухвала Аблова, якою суд зупинив дію наказу відомства про звільнення Катерини Амосової з посади ректора Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця, є не першим рішенням судді, що компрометує українську судову систему. Адже під час Революції Гідності саме Аблов видав ухвалу, якою зобов’язав "Беркут" розігнати протестувальників 9 грудня 2013 року. Також у своєму дописі Супрун заявила, що Аблов є фігурантом кримінального провадження за фактами можливого незаконного збагачення, яке веде НАБУ.

 

Як повідомлялося, 1 жовтня Міністерство охорони здоров'я вдруге звільнило Катерину Амосову з посади ректора Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. 8 січня МОЗ Катерину Амосову.

 

Нагадаємо, 20 лютого Міністерство охорони здоров'я України відсторонило від роботи ректора Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (Київ) Катерину Амосову. Однак 2 березня стало відомо, що адміністративний суд Києва поновив на її посаді ректора.

 

2 квітня Міністерство охорони здоров'я України розпорядилося звільнити ректора Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (Київ) Катерину Амосову.

 

20 вересня Печерський районний суд Києва скасував, визнавши незаконним, наказ міністерства охорони здоров'я про звільнення Катерини Амосової з посади ректорки Національного медуніверситету ім. Богомольця і поновив її на роботі.

схожі новини