Новини 11:31

Лукашенка заявив, що згоден на єдину валюту з Росією з емісійним центром в Петербурзі

Білоруський лідер висловив упевненість, що у РФ немає наміру інкорпорувати Білорусь.
Президент Білорусії Аляксандр Лукашенка заявив, що вважає за можливе створення в Союзній державі єдиної валюти, яка повинна являти собою не російський, а "загальний рубль".
 
"Сьогодні нам пропонують валюту. Він (президент Росії Владімір Путін ) мені риторично каже - звичайно ж, це буде рубль. Я говорю - звичайно, рубль. І у вас рубль, і у нас рубль. Навіщо нам талер? Питання не в цьому. це буде не російський чи білоруський рубль, це буде наш спільний рубль, якщо він буде ", - заявив Лукашенка.
 
За його словами, ключовим питанням при обговоренні можливості введення єдиної валюти в Союзній державі є проблема емісійного центру. "І головне - емісійний центр. Він мені каже: ну що, в Мінську буде? Я кажу - ні, в Смоленську. Так відреагував. Нехай буде в Пітері, батьківщина президента Росії, моє улюблене місто - Ленінград , Петербург нині. Нехай там буде ", - передав Лукашенка свій діалог з російським президентом.
 
Білоруський лідер висловив упевненість, що у РФ немає наміру інкорпорувати Білорусію.
 
"Ніяких замашок з боку президента Росії на те, що треба Білорусь інкорпорувати або включити до складу Росії, ні разу не почув. Навіть настрою такого не було, я б відчув це", - сказав Лукашенка.
 
"Тому я вам щиро і чесно кажу - немає ніяких намірів поглинути Білорусь", - додав він.
 
Нагадаємо, 4 лютого комітет Верховної Ради в закордонних справах вирішив 6 лютого розглянути питання впливу ситуації в Білорусі на безпеку в Україні.

схожі новини