Новини 12:05

Політв'язня Балуха етапують до однієї з "червоних" колоній Російської Федерації – Чийгоз

Наразі Людмила Денісова та консульський корпус в Росії намагаються отримати офіційне повідомлення, де саме знаходиться Балух і в яку колонію його доправляють.

Українського політв'язня Володимира Балуха доправляють в одну з "червоних" колоній (колонії, які повністю підпорядковані адміністрації - ред.) Тверської області Російської Федерації. Про це у середу, 6 березня, розповів заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

 

"Остання інформація – це те, що його вивезли з Армавіра в одну з колоній Твері. Треба розуміти, що там всі зони "червоні", тому є два варіанти: або Балух зможе надіслати повідомлення, або через офіційні структури ми раніше дізнаємось, де він знаходиться. Бо у будь-якій колонії певний термін, приблизно місяць, триває так званий "карантин", а це досить ізольований захід", - заявив він.

 

Чийгоз зазначив, що наразі український омбудсмен Людмила Денісова та консульський корпус в Росії намагаються отримати офіційне повідомлення, де саме знаходиться Балух і в яку колонію його доправляють. 

 

Як повідомляли, у колоніях загального режиму у Тверській області Російської Федерації, куди етапують українського політв'язня Володимира Балуха, застосовують насильство до ув’язнених. 

 

Раніше перша віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомляла, що Володимира Балуха відправили по етапу з Криму для подальшого відбування покарання у Тверську область РФ. Крім того, про це також заявляв адвокат Микола Полозов.

 

Нагадаємо, засудженого в анексованому Росією Криму українського активіста Володимира Балуха, якого раніше вивезли з півострова в РФ, етапували з СІЗО Краснодара в невідомому напрямку. 

 

Російська омбудсмен Татьяна Москалькова заявила, що Балуха відправлено до місця відбування покарання. 

 

Своєю чергою, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що українського політв'язня Володимира Балуха вивезли до Краснодару (Російська Федерація). 

 

У понеділок, 18 лютого, Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО в окупованому Криму.

 

Нагадаємо, 16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

5 липня  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.

схожі новини