Новини 14:36

Командувач Збройних сил НАТО в Європі розповів про можливу поставку летальної зброї Україні

Крім того, Кертіс Скапарротті відзначив, що українці відповідально поставились до надання протитанкових ракетних комплексів «Джевелін».

Верховний головнокомандувач об'єднаних Збройних сил НАТО в Європі генерал Кертіс Скапарротті заявив, що США розглядають надання додаткової летальної зброї Україні для протистояння морській агресії Росії після інциденту в районі Керченської протоки. Про це він повідомив на слуханнях у комітеті Сенату Конгресу США у справах збройних сил у вівторок, 5 березня.

 

Як зазначається, генерал США зробив цю заяву, відповідаючи на питання сенатора Джима Інгофа. Зокрема, Інгофа цікавило, чому протитанкові ракетні комплеси "Джевелін" стали практично єдиним випадком надання допомоги Україні летальною зброєю, попри наявність у виконавчої влади США відповідних повноважень.

 

«В Україні Росія вже шостий рік веде війну, – зауважив сенатор. – Ми говорили про це і включили формулювання в наші закони про оборонні видатки, що дозволило б надіслати летальну збройову допомогу Україні. Наскільки мені відомо, був лише один випадок, коли ми справді надіслали летальну допомогу – «Джавеліни». Скажіть, чому ми не досягли успіху в цьому, хоча повноваження є?» – запитав сенатор.

 

«Необхідно провести стратегічні обговорення стосовно розміщення таких збройових систем», – заявив генерал у відповідь.

 

Скапарротті також відзначив, що українці відповідально поставились до надання «Джавелінів».

 

«Як ви зазначили стосовно повноважень щодо «Джавелінів», я вважаю, що українці пройшли тренування у використанні цих систем. Вони відповідально ставляться до їхньої безпеки і розміщення. Ми уважно за цим спостерігаємо. Нові системи, де можлива допомога США, можуть включати снайперські системи, боєприпаси і, з огляду на ситуацію в Керченській протоці, можливе обговорення військово-морських систем у майбутньому», – заявив Скапарротті.

 

Як повідомляли, у 2019 році Україна очікує отримати першу партію канадських снайперських гвинтівок.