Новини 11:50

У США суд оголосив вирок Манафорту

Головуючий суддя підкреслив, що вирок Манафорту непов'язаний із розслідуванням Мюллера щодо російського втручання.

Федеральний суд США засудив Пола Манафорта, колишнього голову передвиборчого штабу Дональда Трампа, до 47 місяців ув’язнення за ухиляння від сплати податків та банківські махінації. Про це повідомляє "Голос Америки".

 

Так, адвокат Манафорта Ричард Вестлінг доводив, що звинувачення, у яких присяжні визнали винним колишнього радника Януковича, зводяться по суті до ухиляння від податків. Як зазначається, терміни покарання за подібні злочини, за його словами, становлять, як правило, 18-24 місяців чи навіть менше. Також адвокати Манафорта доводили, що термін його ув’язнення має бути зменшений через співпрацю із урядом, що демонструє розкаяння.

 

Своєю чергою, представник обвинувачення Ґреґ Андрес не погодився із тим, що Манафорт заслуговує на будь-яке пом’якшення покарання через співпрацю із урядом, "оскільки інформація, яку він надав прокурорам Офісу Спеціального прокурора Роберта Мюллера, не має жодної цінності – нічого нового вони від нього не дізналися".

 

"Я був відокремлений від них 9 місяців. Це було дуже важко. Я відчуваю, що це судове переслідування вже є достатнім покаранням для мене. Моє професійне та фінансове життя у руїнах", – заявив Манафорт, який уперше виступив у суді.

 

Крім того, головуючий суддя Елліс підкреслив, що вирок Манафорту непов'язаний із розслідуванням спеціального прокурора США Мюллера щодо російського втручання.

 

"Він тут не через будь-що пов'язане із будь-якою змовою з урядом Росії", – повідомив Елліс.

 

Як повідомлялося, за даними ЗМІ, колишній радник передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та лобіст екс-президента України Віктора Януковича Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором Робертом Мюллером. Згодом ЗМІ повідомили, що Пол Манафорт погодився визнати провину за двома пунктами звинувачень, а саме: визнав себе винним у змові проти США та змові з метою перешкоджання правосуддю. Своєю чергою, у Білому домі заявили, що рішення Пола Манафорта визнати себе винним і співпрацювати зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером "абсолютно не пов'язано" з Дональдом Трампом. 

 

Нагадаємо, 21 серпня в США суд присяжних визнав винним за вісьмома пунктами обвинувачення колишнього радника передвиборчої кампанії Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта. 

 

Федеральний прокурор Узо Асоні оголосив основні обвинувачення, висунуті політконсультанту Полу Манафорту. За словами прокурора, політтехнолог ставив себе вище за американське законодавство.  Так, сторона обвинувачення заявила, що політтехнолог відкрив 30 рахунків у трьох країнах, щоб приховати доходи від роботи в Україні. 

 

Під час засідання суду адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що політтехнолог отримував незареєстровані доходи, бо це було умовою його українських бізнес-партнерів.  

 

25 червня суд змінив запобіжний захід для екс-голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.