Новини 13:14

У прокуратурі повідомили, скількох осіб засуджено за псевдореферендуми на Донбасі

Зокрема, реальний строк за ґратами отримали дві особи на Донеччині і 10 – на Луганщині.

За організацію і проведення так званих «референдумів» 11 травня 2014 року на Донбасі суди оголосили 147 вироків, зокрема 85 осіб засуджено в Донецькій області і 62 – в Луганській. Про це у  понеділок, 18 березня, повідомили проекту Радіо Свобода Донбас.Реалії в прес-службі прокуратури цих областей.

 

Реальний строк за ґратами отримали дві особи на Донеччині і 10 – на Луганщині. Максимальне покарання становить 8 років позбавлення волі за ст. 110 Кримінального кодексу України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

 

Більшість засуджених (83 особи в Донецькій і 52 – в Луганській) отримали умовні покарання, зокрема, уклали угоду із обвинуваченням і були звільнені від його відбування.

 

"Дуже широко останнім часом прокуратура застосовує інститут укладання угод між підозрюваним і прокурором. Для чого це робиться? В першу чергу для скорочення терміну розгляду кримінального провадження судом. На жаль, ми маємо таку практику, що суди дуже довго розглядають справи цієї категорії, і в справах, які ми направили до судів без угод, ми маємо можливість сказати, що вони слухаються з 2015 року дотепер", -розповів Донбас.Реалії представник прокуратури Луганської області.

 

У прокуратурі стверджують, що більшість осіб, які підозрюються в організації та проведенні «референдумів» зараз знаходяться на тимчасово непідкотрольній территорії Донбасу. Зараз у розшуку перебуває 136 осіб на запит правоохоронних органів Луганської області і 28 осіб –Донецької області.

 

Як повідомляли, суддю так званого "Верховного суду ДНР" заочно засудили до 10 років ув'язнення з конфіскацією майна.