Новини 13:40

Призначення нового очільника Служби зовнішньої розвідки України. Хто такий Андрій Алєксєєнко

Новий тимчасовий керівник СЗР тривалий час працював на різних посадах у системі Міністерства закордонних справ.

Президент України Петро Порошенко 13 березня звільнив з посади голови Служби зовнішньої розвідки України Єгора Божка, а 16 березня призначив виконувачем обов’язків керівника цієї служби Андрія Алєксєєнка.

 

«Першому заступнику Голови Служби зовнішньої розвідки України Алєксєєнку Андрію Вікторовичу тимчасово виконувати обов'язки Голови Служби зовнішньої розвідки України», - йдеться в тексті указу №80/2019, опублікованому на сайті голови держави.

 

Тиждень.ua вирішив зібрати всю доступну інформацію про нового очільника СЗР.

 

Алєксєєнко народився 29 липня 1963 року в Чернігівській області. Вищу освіту здобув у столиці - у 1990 році закінчив Київський державний університет ім. Тараса Шевченка. Після навчання працював на різних посадах у системі Міністерства закордонних справ України.

 

27 листопада 2017 року президент України призначив Алєксєєнка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки України замість звільненого 17 жовтня Ігоря Разінкова.

 

6 березня Порошенко призначив Алєксєєнка членом Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

 

Також про Алєксєєнка відомо те, що він вільно володіє англійською мовою.

 

 

Зауважимо, що після звільнення Божка у прес-службі СЗР повідомили УНІАН, що до офіційного призначення указом президента голови служби нею уповноважені керувати двоє перших заступників - Андрій Алєксєєнко та Сергій Семочко.

 

Останнього у жовтні 2018 року журналісти програми Наші гроші запідозрили у причетності до дефіциту важливих препаратів для хворих на діаліз. Також розслідувачі показали дорогу нерухомість та позашляховик, які начебто належать Семочку. У сюжеті також зазначалося, що родичі Семочка мають російське громадянство та бізнес в анексованому Росією Криму.

 

Нагадаємо, Божко був звільнений з посади голови СЗР 13 березня. Порошенко призначив його очільником служби 13 вересня 2017 року. Тоді президент назвав Божка патріотом, рішучою та професійною людиною, яка має величезний досвід закордонної роботи. З червня 2015 року і до призначення Божок виконував обов’язки Глави Місії України при НАТО.

 

З 14 березня Божко почав виконувати обов’язки заступника міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

 

До Божка Службу зовнішньої розвідки України очолював Віктор Гвоздь.