Новини 15:18

У НАТО закликали Російську Федерацію повернути контроль над Кримом Україні

Крім того, у НАТО вимагають звільнити українських політичних в'язнів та заручників і забезпечити організаціям з міжнародного моніторингу доступ до Криму.

Північноатлантична рада НАТО закликала Російську Федерацію повернути Україні контроль над окупованим Кримом. Про це у понеділок, 18 березня, йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті Альянсу.

 

"П'ять років тому Росія застосувала сили проти України, аби незаконно і неправомірно анексувати Крим. Це порушення суверенітету і територіальної цілісності України є серйозним порушенням міжнародного права та великою проблемою для євроатлантичної безпеки. Ми рішуче засуджуємо цей акт, який ми не визнаємо і не будемо визнавати. Ми закликаємо Росію повернути контроль над Кримом Україні. Ми знову підтверджуємо нашу повну підтримку суверенітету і територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та територіальних вод. Крим - це територія України", - наголошується у заяві.

 

Зазначається, що союзники глибоко стурбовані зловживаннями правами людини та порушеннями, які здійснюються де-факто російською владою в незаконно анексованому Криму проти українців, кримських татар та представників інших місцевих громад.

 

"Ці порушення включають позасудові страти, викрадення, насильницькі зникнення, насильство, свавільні затримання, арешти та катування. Незважаючи на наказ Міжнародного суду ООН, кримськотатарський орган самоуправління Меджліс, як і раніше, переслідується і заборонений на своїй рідній землі", - наголошують в НАТО.

 

Альянс закликав Росію негайно покласти край усім порушенням і зловживанням в незаконно анексованому Криму, звільнити українських політичних в'язнів та заручників і забезпечити організаціям з міжнародного моніторингу доступ до Криму.

 

"Будь-які спроби легітимізувати або унормувати незаконну і протиправну анексію Криму мають припинитися, в тому числі автоматичне введення російського громадянства, насильницьке переміщення населення, призов до збройних сил Російської Федерації та незаконне проведення російських виборчих кампаній", - сказано у заяві. 

 

Як повідомляли, через п'ять років після незаконної анексії Криму та Севастополя Росією Європейський Союз залишається твердим у своїй прихильності суверенітету і територіальної цілісності України. 

схожі новини