Новини 15:33

Голова МЗС Британії закликав РФ припинити перекроювати європейські кордони

Росія продовжує здійснювати порушення прав людини за межами своїх кордонів, систематично переслідує тих, хто виступає проти незаконної анексії Криму, відзначив Джеремі Хант.

Голова МЗС Британії Джеремі Хант закликав Росію покласти край незаконному контролю над Кримським півостровом та спробам із перекроювання європейських кордонів. Про це ідеться у заяві глави британської дипломатії, оприлюдненій до 5 річниці незаконної анексії українського півострова.  

 

"Я засуджую незаконну анексію Автономної республіки Крим та міста Севастополя в Україні 5 років тому. Велика Британія ніколи не визнає незаконну анексію Росією Криму, і ми закликаємо Росію покласти кінець незаконному контролю над півостровом і спробам змінити кордони Європи", - зазначив Джеремі Хант.

 

Дипломат засудив неприйнятну поведінку Росії, яка, за його словами, полягає у постачанні зброї та живої сили для ініційованого нею конфлікту на сході України, незаконному будівництві Кримського моста та спробах монополізувати Керченську протоку.

 

Росія продовжує здійснювати порушення прав людини за межами своїх кордонів, систематично переслідує тих, хто виступає проти незаконної анексії Криму, відзначив Джеремі Хант.

 

"Я закликаю до негайного звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають у Криму та Росії без доступу до них міжнародних моніторингових організацій та  необхідної медичної допомоги", - заазначив британскьий дипломат.

 

Він також закликав РФ негайно звільнити 24 українських військовослужбовців, які були затримані під час нападу біля Креченської протоки, здійсненого, за його словами, в рамках законної спроби пройти протоку.

 

"Ми приєднуємося до НАТО і ЄС у засудженні невиправданого застосування Росією проти українських суден в листопаді минулого року. Ведика Британія, поряд з нашими партнерами по ЄС і G7, залишається незмінною в нашій підтримці суверенітету і територіальної цілісності України. Крим - це Україна", - заявив Джеремі Хант.

 

Нагадаємо, 16 березня спецпредставник Держдепу США Курт Волкер заявив, що Вашингтон непохитно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. За його словами, Сполучені Штати ніколи не визнають контроль РФ над Кримом.

 

 

схожі новини