Новини 16:19

Клімкін заявив, що РФ спробує організувати нову "газову війну"

За словами глави МЗС, Україна та ЄС наполягають, що майбутні контракти необхідно укладати на основі європейських правил.

Росія спробує організувати нову "газову війну" після завершення дії чинних домовленостей щодо транзиту газу через Україну. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

 

"Упевнений, що Росія спробує організувати нову "газову війну". Така ймовірність дуже велика. Таку можливість розуміють наші партнери й кажуть, що до цього потрібно готуватися, збільшуючи запаси газу в наших сховищах. Наразі не тільки ми, а і Європа добре розуміємо ймовірність російських провокацій", – заявив він.

 

За його словами, Україна та ЄС наполягають, що майбутні контракти необхідно укладати на основі європейських правил, а Росія натякає на можливість таємних домовленостей.

 

"Це означає, зокрема, що газ необхідно продавати на східному кордоні. А тарифи повинні бути розраховані на основі методології, закладеної в європейських правилах, тоді ми уникаємо будь-яких можливих "договорняків". Проте зараз Росія відверто натякає на можливість домовитися, тобто вони не виключають можливості угоди, але тільки на їхніх умовах", – наголосив глава зовнішньополітичного відомства.

 

Також він відзначив, що контракти на старих умовах неможливі, не лише політично, а і юридично.

 

Як повідомлялося, 13 лютого представники Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії погодили проект поправок до газової директиви ЄС щодо проекту "Північний потік-2". 

 

Нагадаємо, 8 лютого видання Sueddeutsche Zeitung повідомило, що  Франція і Німеччина досягли компромісу щодо газової директиви ЄС. Зокрема, однією з пропозицій стало те, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, наприклад з Росією, лежить на країні, де газопровід вперше зустрічається з європейською мережею. Тобто було домовлено про те, що всі рішення щодо "Північного потоку-2" прийматиме ФРН.

 

Раніше глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини вже не зупинять навіть санкції США.

 

Натомість у Франції заявили про підтримку зміни законодавства ЄС, яка ускладнить будівництво російського газопроводу "Північний потік-2". 

схожі новини