Новини 16:33

Суд в Гаазі збільшив термін Караджичу до довічного ув’язнення

Суд визнав, що попередній 40-річний вирок Караджичу був занадто м'яким, зважаючи на масштаб і "систематичну жорстокість" злочинів.

Міжнародний залишковий механізм ООН для кримінальних трибуналів збільшив термін ув’язнення колишньому лідеру боснійських сербів Радовану Караджичу від 40 років позбавлення волі до довічного ув’язнення. Про це  повідомляє агентство Associated Press.

 

Варто зазначити, що Караджич майже не відреагував на те, як головуючий суддя зачитав у вирок, який означає, що 73-річний колишній боснійський командувач проведе решту свого життя за гратами.

 

Суд визнав, що попередній 40-річний вирок Караджичу був занадто м'яким, зважаючи на масштаб і "систематичну жорстокість" злочинів.  Після оголошення вироку у залі суду прозвучали оплески.

 

Окремо судді відхилили апеляцію звинувачення проти виправдання Караджича за другим звинуваченням у геноциді, що стосувались його ролі у різанині в Сребрениці 1995 року.

 

Як відомо, проти Радована Караджича висунули 11 звинувачень, зокрема в геноциді, скоєнні військових злочинів і злочинів проти людяності під час війни в Боснії у 1990-их роках.

Караджич відкидає усі звинувачення, в тому числі пов'язані з масовими вбивствами у боснійському місті Сребреніца.