Новини 10:14

У Туреччині назвали ім'я нового глави місії ОБСЄ в Україні

На посаду очільника Місії претендували шість кандидатів.

Спеціальну моніторингову місію Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні очолить турецький дипломат Халіта Чевік. Про це 19 березня повідомила прес-служба міністерства закордонних справ Туреччини.

 

Зазначається, що на посаду глави місії ОБСЄ в Україні претендували шість кандидатів. Зараз місію очолює турецький дипломат Эртурул Апакан, який був призначений 2 квітня 2014 року. У МЗС Туреччини відзначили, що його повноваження "скоро закінчуються".

 

"Ми вітаємо це рішення і вважаємо його свідченням довіри до Туреччини і посла Чевіка, а також його професійного досвіду... Тверда підтримка Туреччиною СММ, діючою у відповідності з принципами неупередженості та прозорості, буде продовжуватися. Ми впевнені, що посол Чевік після вступу на посаду також внесе внесок в успіх місії і тим самим - в регіональний мир і стабільність", - заявили в турецькому МЗС.

 

Чевік б постійним представником Туреччини в ООН з 2012-го по 2016 рік.

 

Нагадаємо, у листопаді 2018 року голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан повідомив, що заяви колишнього першого заступника СММ ОБСЄ на Донбасі Александра Хуга щодо того, що спостерігачі місії не зафіксували прямих доказів російського втручання на Донбасі, були некоректно подані та є його особистою думкою. 

схожі новини