Новини 10:09

У президента Польщі історичну логіку МЗС РФ назвали проблематичною

Відсутність запрошення для Росії Москва назвала "ігноруванням історичної логіки".

У президента Польщі заявили, що посилання на історичну логіку з боку МЗС РФ виглядає проблематично, особливо у контексті вересня 1939 року, коли СРСР розпочав вторгнення у Польщу.Про це заявив голова канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, повідомляє агентство PAP.

 

Таким чином він прокоментував заяву МЗС Росії щодо рішення Польщі запросити на 80-річння початку Другої світової війни нинішніх партнерів Польщі. Відсутність запрошення для Росії Москва назвала "ігноруванням історичної логіки".

 

"Посилання на історичну логіку з боку МЗС Росії особливо в контексті вересня 1939 року ми вважаємо проблематичним" - сказав Щерський.

 

Він зазначив, що відзначення 80-ї річниці "агресії проти Польщі, яка стала початком Другої світової війни, відбудеться в компанії держав, з якими Польща зараз близько співпрацює задля миру, який спирається на дотримання міжнародного права, повагу до суверенітету держав і їх територіальної цілісності".

 

"Порушення цих засад було ознакою агресорів 1939 року і залишається найбільшою загрозою для миру у наші дні" - сказав Щерський.

 

Як повідомлялося раніше, канцелярія президента Польщі не запросилирезидента РФ Владіміра Путіна на відзначення 80-ї річниці початку Другої світової війни.

 

Нагадаємо, віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що Варшава повинна запросити президента Росії Владіміра Путіна на відзначення 80-річчя початку Другої світової війни. 

 

За його словами, такою буде рекомендація дипполітичного відомства для президента Анджея Дуди, який є організатором цьогорічних урочистих заходів на Вестерплятте.

схожі новини