Новини 12:45

Вплив на вибори в США. У НАБУ відреагували на звинувачення Луценка

У відомстві також відзначили, що американський уряд та посольство США завжди підтримували Україну та НАБУ.

Національне антикорупційне бюро України спростувало звинувачення генерального прокурора Юрія Луценка щодо можливого впливу НАБУ на вибори президента США, наголосивши, що ця заява не відповідає дійсності та є абсурдною спробою дискредитувати незалежну антикорупційну інституцію. Про це в п'ятницю, 22 березня, повідомляє прес-служба Бюро.

 

"За чотири роки роботи Національне бюро неодноразово доводило, що є аполітичним правоохоронним органом, який притягає до кримінальної відповідальності посадовців вищої ланки. Саме з появою НАБУ Україна вперше за часів незалежності стала свідком затримань та арештів топ-посадовців, які раніше вважалися "недоторканими". Але навіть за таких обставин важко уявити ситуацію, коли б новостворений правоохоронний орган в країні після революції зміг вплинути на вибори у Сполучених Штатах Америки", – йдеться в повідомленні.

 

 У НАБУ відзначили, що в їх компетенції  знаходиться викриття та притягнення до відповідальності саме українських топ-посадовців.

 

"Тож, ніяких доказів протиправної діяльності американського політтехнолога Пола Манафорта детективи НАБУ не збирали та не передавали, оскільки це поза компетенцією Національного бюро", – наголосили у відомстві.

 

Крім того, у Бюро підкреслили, що Луценко добре обізнаний із цим фактом, адже всі матеріали розслідування "чорної бухгалтерії" Партії регіонів ще в червні 2017 року передані до Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ для подальшого слідства.

 

"Уряд Сполучених Штатів Америки загалом та посольство США в Україні, зокрема, завжди підтримували Україну та НАБУ як інституцію з моменту її створення у 2015 році. З боку міжнародних партнерів, які навіть у найважчі часи стояли пліч-о-пліч з Бюро, було зроблено дуже багато для боротьби з корупцією в України", – додали у відомстві.

 

 

Як повідомлялося, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ розслідує, чи навмисно НАБУ "злило" фінансові звіти під час президентської кампанії 2016 року в США про тодішнього главу кампанії Трампа Пола Манафорта. За його словами, йдеться про дослідження наданої народним депутатом інформації про те, що директор НАБУ Артем Ситник нібито намагався вплинути на перебіг президентських виборів у США 2016 року на користь Гілларі Клінтон. Зокрема, йдеться про оприлюднення фінансових звітів щодо співпраці тодішнього глави кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта з Партією регіонів.

 

Нагадаємо, 8 березня федеральний суд США засудив Манафорта до 47 місяців ув’язнення за ухиляння від сплати податків та банківські махінації. Крім того, головуючий суддя Елліс підкреслив, що вирок Манафорту непов'язаний із розслідуванням спеціального прокурора США Мюллера щодо російського втручання. 13 березня у Вашингтоні суд оголосив вирок колишньому голові передвиборчого штабу Дональда Трампа Полу Манафорту, його засудили до 73 місяців за злочини, пов'язані з роботою політичного консультанта в Україні.

схожі новини