Новини 15:47

У Казахстані поліція затримала десятки демонстрантів, які виступили проти перейменування столиці

Публічні мітинги у Казахстані є незаконними без дозволу влади.
У Казахстані, в містах Алмати та Нурсултан поліція затримала десятки демонстрантів, які взяли участь у мітингах через перейменування столиці. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

"Поліція затримала десятки антиурядових демонстрантів на мітингах у двох великих містах Казахстану в п'ятницю, через кілька днів після несподіваної відставки лідера Нурсултана Назарбаєва", - йдеться у повідомленні.

 

Протести організовані опонентом Назарбаєва, банкіром і опозиційним політиком Мухтаром Аблязовим. Він звинуватив 78-річного політика в організації династичної спадкоємності влади в республіці, яка призведе до того, що донька Назарбаєва Даріга змінить його.

 

Десятки прихильників Аблязова, який живе у Франції, вийшли на вулиці Алма-Ати, найбільшого міста Казахстану, і столиці Астани, яка тепер перейменовується на Нурсултан за пропозицією Токаєва. Деякі несли сині повітряні кулі, які протестуючі традиційно використовують як символ опозиції.

 

Однак поліція, включаючи офіцерів у повному спорядженні, швидко затримала практично всіх протестуючих, коли ті кричали "Ганьба!". Публічні мітинги у Казахстані є незаконними без дозволу влади.

 

 

 

 

схожі новини