Новини 16:28

Життю політв'язня Гриба загрожує небезпека - Денісова

Українська омбудсмен закликала міжнародне співтовариство посилити тиск Росію у зв’язку з порушенням прав Гриба на життя та справедливий суд.

Уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова звернулась до керівників міжнародних гуманітарних місій та організацій з проханням сприяти наданню негайної меддопомоги незаконно засудженому в Росії українському політв'язню Павлу Грибу. Відповідне звернення Денісова оприлюднила у п'ятницю, 22 березня, у Facebook

 

"Звертаюся до голови Комітету проти катувань Організації Об’єднаних Націй Єнса Модвіга, до комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, віце-президента Міжнародного комітету Червоного Хреста Жиля Карбоньє, до голови делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жиллєт, до голови Моніторингової місії Організації Об’єднаних Націй з прав людини в Україні Фіони Фрейзер втрутитися у ситуацію, стати на захист прав громадянина України Павла Гриба та прошу сприяти наданню йому негайної медичної допомоги", - йдеться у зверненні.

 

Крім того, українська омбудсмен закликала міжнародне співтовариство посилити тиск на державу-агресора - Російську Федерацію - у зв’язку з порушенням прав громадянина України Павла Гриба на життя та справедливий суд.

 

"За час перебування в Ростовському СІЗО Павло Гриб набув важких захворювань. Йому необхідне кваліфіковане обстеження, постійний нагляд лікарів та, власне, саме лікування у спеціалізованому медичному закладі. Процес етапування та подальше ув’язнення несе загрозу життю незаконно засудженого українця", - наголосила Денісова.

 

Як повідомляли, Європейський союз засудив вирок російського суду щодо українського політичного в’язня Павла Гриба, якого сьогодні засудили до шести років позбавлення волі. 

 

Як повідомляли, Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації від 22 березня 2019 р. про засудження громадянина України Павла Гриба до 6 років позбавлення волі за сфабрикованими обвинуваченнями у схилянні до терористичних дій.

 

Раніше батько політв'язня заявив, що захист оскаржуватиме обвинувальний вирок та звертатиметься з позовом до Європейського суду з прав людини.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав міжнародну спільноту тиснути на Російську Федерацію з метою звільнення незаконно засудженого до шести років позбавлення волі українського політичного в'язня Павла Гриба.

 

Нагадаємо, Північнокавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону у п'ятницю, 22 березня, виніс вирок українському політв'язню Павлу Грибу, обвинуваченому в схилянні до теракту росіянки Тетяни Єршової, засудивши його до шести років позбавлення волі.

 

Зазначимо, що на судових дебатах у справі українського політв'язня Павла Гриба прокурори просили для українця 6 років ув'язнення.

 

Як повідомляли, у четвер, 21 березня, український політв'язень Павло Гриб виступив зі своїм останнім словом у Ростові-на-Дону, заявивши, що не визнає обвинувачень ФСБ.

 

Нагадаємо, українського політв’язня РФ, 20-річного Павла Гриба у СІЗО відвідав в. о. керівника Генконсульства України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський, який зміг добитися зустрічі з Павлом уперше з листопада минулого року.

 

Раніше Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулась до російського омбудсмена Татьяни Москалькової щодо синхронного допуску незалежних лікарів до Кирила Вишинського та Павла Гриба. 

 

Лікарі припускають, що у Гриба наявні симптоми хвороби Альцгеймера. Крім того, у хлопця виявили початкову стадію цирозу печінки.

 

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні стурбоване останніми новинами про стан здоров'я українського політв'язня Павла Гриба та закликає надати йому належну медичну допомогу. 

 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що Гриб потребує негайної операції на серці, його стан здоров'я надкритичний. 

 

Раніше Павло Гриб розповів, що працівники Федеральної служби безпеки РФ, які викрали його, били його, знімаючи процес на відео.  За словами Гриба, відразу після зустрічі з росіянкою Тетяною Єршовою, із якою він познайомився в соцмережах, на автовокзалі в Гомелі його викрали співробітники ФСБ. Українець додав, що добре запам'ятав викрадачів і при зустрічі зміг би їх впізнати.

 

Як повідомлялося, 7 листопада 2018 року в Росії Північно-Кавказький окружний військовий суд на шість місяців продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою незаконно затриманому українцю Павлу Грибу, якому інкримінують нібито сприяння тероризму.

 

10 грудня 2018 року стало відомо, що після захоплення українських моряків поблизу Керченської протоки Росія почала намагатися пришвидшити процес над незаконно утримуваним  українцем Павлом Грибом. 

 

23 липня 2018 року в Росії на засіданні Північно-Кавказького окружного суду незаконно затриманий українець Павло Гриб заявив, що не визнає своєї вини після того, як прокурор зачитав обвинувальний акт. Грибу закидають схиляння до 205.1, частина 1 КК РФ – тобто схиляння до теракту.

 

Нагадаємо, 28 серпня 2017 року колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Опісля МЗС заявило, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі. Раніше Росія звинуватила затриманого українця Павла Гриба в підготовці теракту в школі.

схожі новини